Meid, kahe bussi jagu mehi, viidi Tallinnast Kohtla-Järvele tsiviilkaitsepolgu kogunemispunkti, kus määrati ära iga mehe koht ja amet Tšernobõli ümbruses paiknevates väeosades. Mind määrati pataljoniülema asetäitjaks poliitalal. Ajakirjanikule üsna loogiline amet.”
„Mina olen andnud vaikimisvande Nõukogude Liidu armeele, aga ma arvan, et kuna seda riiki enam ei eksisteeri, siis pole ma kohustatud vannet pidama ja kuna ma tean, et meie polgukomandör ja staabiülem on surnud ja mõned kõvad mehed eest on surnud, siis neid võib ka nimetada,” alustab oma, eelnevatest sootuks teistsugust lugu Jüri Viidebaum, kes avarii ajal oli 29-aastane ja meditsiinis edukat karjääri tegemas.Temagi sai Tšernobõliga ähvardava kutse juunikuus. „Mina olin sel ajal ühe Pärnu sanatooriumi kardioloogiaosakonna juhataja. See oli üleliidulise alluvusega ettevõte, Eestil selle juhtimisel suurt sõnaõigust ei olnud. Sanatooriumi juhtivatel kohtadel olnud inimestel tekkis korruptsioonisüüdistuse oht. Mulle tehti ettepanek selle asutuse juhi kohale astuda. Noorele mehele oli see väljakutse ja ma olin nõus, aga see tekitas teatavat elevust Pärnu juhtkonnas. Mulle tehti ettepanek enne koha vastuvõtmist abikaasaga puhkusele sõita, et nad saaksid asjade üleandmist ette valmistada.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.