Kokkuvõte
• „Kas ma tahan …?” on küsimus, mida tuleb endale esitada, et aru saada, kas teie Ahv pole ehk teie üle võimust saanud. Kui vastus on „ei”, siis on Ahv võimu üle võtnud.
• Vastutate alati oma Ahvi eest.
• Ahv on teist viis korda tugevam.
• Vaigistage oma Ahvi enne, kui püüate teda ohjata.
• Ohjake oma Ahvi, ärge püüdke temast füüsiliselt üle olla.
• Oma Ahvi ohjamiseks on teil kolm harilikku viisi: harjutamine, puur ja banaanid.
Soovituslik harjutus:
Järgige allolevaid põhimõtteid:
Normaalne
Eeldatav
Aktsepteeritav
Talitsetud
Teie Ahvi emotsioonipuhangud ja tegevused, mida te hästi ei ohja, on normaalsed. Seetõttu peaksite eeldama, et aeg-ajalt need esinevad. Aktsepteerige tõsiasja, et te ei ole täiuslik ja et see loom on väga tugev. Talitsege puhanguid või tegevusi sobivate vahenditega, näiteks vabandustega, kui olete teistele probleeme põhjustanud, või andestades iseendale, kui tunnete, et olete end alt vedanud.
See tähendabiseendaga mõistlikku läbisaamist. Mil iganes kogete mingisugusel kujul Ahvi tegevust, mida te hästi ohjeldada ei suuda, pidage kinni ja mõelge nendele põhimõtetele. Leppige teadmisega, et masinavärk töötab just sellisel moel, ning hakake siis olukorraga pead kaotamata tegelema. Süütunne, häbi, masendus ja teised negatiivsed emotsioonid on olemas selleks, et asju heastada, mitte et meid hävitada. Kellelgi pole alati õigus ja paljud meist teevad üsna sageli vigu.
Nähke vaeva ülaltoodud põhimõtete rakendamisel; see on kehv Ahvi ohjeldamise viis. Kui teil on negatiivsed emotsioonid, siis pöörake need teistpidiseks ja kasutage selleks, et edasi minna. Selle asemel, et negatiivsetesse emotsioonidesse mattuda, mõelge pigem, mil viisil nendega asjakohaselt tegelda.
NELJAS PEATÜKK
JUHTIV KUU (I OSA)
Kuidas mõista oma teadvuses olevat Arvutit
Juhtiv Kuu on Arvuti teie ajus. Universumis toimivad kõik kuud nende planeetide stabiliseerijatena, mille orbiidil nad tiirlevad; seega stabiliseerib Juhtiv Kuu Jagatud Planeeti. See tähendab, et kui saame oma teadvuse Arvuti hästi tööle, siis annab see meie teadvusele stabiilsuse ja muudab teie Ahvi ohjamise palju kergemaks.
Arvuti: Mõned põhilised faktid
Mis on Arvuti funktsioon?
Teie Arvutil on kaks funktsiooni:
• Ta on programmeeritud mõtete ja käitumiste abil suuteline mõtlema ja tegutsema teie jaoks.
• Ta on info, uskumuste ja väärtuste teabeallikas.
Kuidas info Arvutisse satub?
Teie sündides on Arvuti kõvaketas tühi. See on lihtsalt Inimese või Ahvi sisestatavate käitumisviiside ja uskumuste salv. Sel puudub igasugune originaalmõtlemine või tõlgendusvõime, ent see tegutseb salvestatud informatsiooni põhjal. Sageli ei pruugi Inimene ja Ahv isegi teadvustada, et on need teadlikud või ebateadlikud mõtted või käitumised Arvutisse talletanud. Kui edukalt Arvuti toimib, sõltub sellest, kui kasulikud ja tõesed olid lähteandmed.
Potentsiaalselt on Arvuti Ahvist ja Inimesest võimsam, sest tegu on teabeallikaga, kuhu mõlemad pöörduvad abi ja juhatuse saamiseks.
Seetõttu on soovitatav teada, kuidas Arvuti töötab ja kuidas teda hooldada, et selle pakutav juhatus viiks meid edukuse ja õnneni.
Kas meeste ja naiste Arvutid on samasugused?
Lühike vastus on jaatav. Nad toimivad väga sarnasel moel, ehkki on mõningaid erinevusi. Tüüpiline naiste Arvuti on keele puhul võimeline toimima kõrgemal tasemel kui tüüpiline meeste Arvuti. Naiste ajudes on meeste ajudega võrreldes palju rohkem keelega töötamiseks mõeldud piirkondi, mida kutsutakse assotsiatsioonide keskusteks. Vastandina sellele on meeste ajus piirkond matemaatika ja kaardilugemisega tegelemiseks, see on umbes neli korda naiste aju piirkonnas asuvast alast suurem (kas see ka paremini töötab, on hoopis iseküsimus!). Ent see tähendab, et on olemas tõenäosus – kuna nendes kahes ajus ilmnevad tüüpiliselt füüsilised ja füsioloogilised erinevused –, et nad töötavad erinevalt ja sobivad paremini spetsiifiliste ülesannete täitmiseks või õppimiseks.
Sellised diskussioonid tunduvad alati tekitavat ägedaid emotsioone inimestel, kes tunnevad end arvustatuna või kategooriatesse paigutatuna, millest on kahju, kuna teadlased püüavad ainult aidata meil iseennast paremini mõista. Muidugi on mõlema sugupoole puhul alati olemas erandeid ja ajapikku toovad uurimused selles suhtes enam selgust. Seega on meeste ja naiste Arvutitel anatoomilises ja füsioloogilises mõttes erinevused olemas. Ka on nende puhul olemas erinevad reageeringud mõnele virgatsainele (sõnumeid saatvatele kemikaalidele) erinevates aju osades.
Kui kiire on Arvuti?
Võime mõelda, et Arvuti jookseb umbes neli korda kiiremini kui Ahv ja kakskümmend korda kiiremini kui Inimene. Seega, kui Arvuti töötab korralikult, siis suudab ta käsklusi täide viia hämmastava kiirusega ja täiesti täpselt ning enne kui Ahvil või Inimesel on olnud võimalust midagi lõpuni mõelda.
Need väärtused näitavad inimese ajus toimuva tegelikku kiirust; mõned piirkonnad toimivad sõna-sõnaliselt palju kiiremini kui teised.
Mis on Arvuti sees?
• Autopiloot on konstruktiivne või abistav uskumus või käitumine.
• Kotermann on kasutu või destruktiivne uskumus või käitumine, mida on võimalik eemaldada.
• Paharet on kasutu või destruktiivne uskumus või käitumine, mis on kindlalt fikseerunud ja mille eemaldamine on äärmiselt raske.
• Elukivi sisaldab väärtusi ja uskumusi, mille põhjal te oma elu elate.
Arvuti üksikasjalikud funktsioonid
Automaatne tegutsemine
Automaatne tegutsemine on täpselt see, mida nendest sõnadest välja loeme; see põhineb omandatud käitumisviisidel, omandatud uskumustel ja automaatsetel programmidel. See esineb siis, kui toimime vaid selliste käitumisviiside või mõtete järgi, mille oleme juba enda jaoks välja arendanud ja oleme neid suutelised peaaegu une pealt tegema. Inimesel meis on siin vähe mõelda. Kui me oma tegevusi kombineerime, siis oleme suutelised kokku panema keerulisi programme, näiteks tassi kohvi valmistamine või jalgrattaga sõitmine, mida me lõpuks teeme automaatselt, mõtlemata.
Nii Ahv kui ka Inimene sisestavad arvutisse lähteandmeid ning seega programmeerivad seda. Kui Arvutil on programmid, millega tööd teha, siis haarab ta ohjad enda kätte ning laseb Ahvil ja Inimesel mõtlemisest ja tõlgendamisest puhata. Arvuti on programmeeritud mõtlema ja tegutsema meie eest, ent ainult selle infoga, mida oleme tal käskinud kasutada. Need salvestatud uskumused ja