Ärka. Acharya Shree Yogeesh. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Acharya Shree Yogeesh
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Эзотерика
Год издания: 2014
isbn: 9789949380220
Скачать книгу
kuid tänapäeval usuvad inimesed, et oli vaid üks Buddha. Tõeline meister ei tee kellestki orja. Kujuta ette ülemust, kellel on tuhandeid töötajaid ning ta peabki neid töötajatena terve elu ega muuda ühtegi neist ülemuseks. Sel juhul on tema nagu peremees ja töötajad tema orjad, seda seetõttu, et ta pole tõeline ülemus. Kuid meister, kes teeb oma jüngritest ja õpilastest ka meistri, on tõeline meister. Kahjuks on Maal tõeliselt puudu meistritest.

      Kas maailmarahu on võimalik?

      See on tõeliselt rabav küsimus, sest me elame maailmas, mis on segaduses ning kus me püüame luua rahu. Maailmarahu pole iial võimalik. Võin öelda maailmarahu lihtsa valemi. Kui kaotada maailmast kõik religioonid, siis saab olla maailmarahu. Religioonide puudumine = maailmarahu. Parim viis maailmarahu saavutamiseks on religioonide kaotamine. Kui inimene on usklik, arvavad teised, et ta on väga hea inimene, kuid mina pakun, et kui inimene suudab muutuda heaks inimeseks ühiskonnas, siis on ta juba usklikust inimesest parem. Maailmarahu on võimalik ainult siis, kui sellest valemist lahutatakse religioonid. See on üks viis.

      Teine võimalus maailmarahuks on see, kui kõik vaimsed otsijad tulevad kokku, oletame et kell 17.00 õhtul ning palvetavad ühel ja samal ajal maailma eest. Pole oluline, kus nad on, kuid kui tuleb kokku sadu tuhandeid vaimseid otsijaid, suudavad nad muuta maailma energiat. Nad suudavad tekitada maailma nii palju positiivset energiat, et isegi kurjus kaob. Religioonid kaovad ja ainult rahu valitseb. See on teine viis, kuidas luua maailmarahu.

      Milline on teie sõnum maailmale täna?

      Iga päev, mil ärkate, eirake negatiivseid mõtteid. Hommikul ärgates on teil kaks valikut: kas valida, et oled terve päeva õnnetu või valida hoopis, et oled terve päev õnnelik. Vali alati õnn, olenemata sellest, mida ärgates tunned. Igas olukorras, ükskõik kui palju ebaõnne ka sinu ümber poleks, oled sina valinud õnne. Minu sõnum maailmale ongi valida alati õnn, valida alati positiivsus, valida alati rahu sõja asemel, valida alati vaimne otsimine mitte religioon, valida alati, kuidas elada endaga rahulikult. Kui suudad elada rahus endaga, mida suurem osa ei suuda, lood sa rahu maailma, sest sina oled juba rahus. Teine inimene ei saa sind rünnata, sest sina oled rahus, Seega selle asemel, et üritada muuta teist inimest rahulikuks, peaksid sa ise olema rahus.

      Ütlen alati inimestele, et ei ole vaja proovida muuta kedagi teist. Ära koputa kellegi uksele ja ütle: “See on see raamat, kas tahad seda lugeda?”. Ära helista kellegi uksekella, sest võid neid häirida. Nad võivad juba mediteerida. Nad võivad olla juba rahus. Mida enam püüad muuta ja pöörata neid oma usku, seda enam tekitad maailmas segadust. Mina soovitan alustada iseendast. Ela rahus ning see õnn toob sinu ellu palju naudingut ja rõõmu, toob seda nii palju, et maailmas pole enam iial kaklemist ega sõdasid. Armasta iga elusolendit siin maailmas. See on ainus viis maailmas elamiseks. See on ainus tee olla tõeline otsija ning aidata maailma luua rahu.

      Kas teie õpetus on religioon või filosoofia?

      Mina ei õpeta kumbagi. Arvestades tõsiasja, et kogu ajaloo jooksul on paljud sõjad saanud alguse religioonist, siis kuidas saan ma seda õpetada? Religioon paneb teid väikesesse kasti ning need, kes on selles kastis, usuvad, et nende usk on õige. Teisi religioone peavad nad halvemateks.

      Filosoofia põhineb loogikal ja väidetel, seetõttu ei õpeta ma ka seda. Minu õpetuste puhul loogika ei toimi. Minu õpetus on leida, kus peitub tõeline mina ning kuidas seda avastada. Tõeline mina on peidus sinu sees ning minu õpetus on sisemistest ilmingutest. Hinge leidmine on teekond tagasi, mitte edasi. Sellel õpetusel pole teed ega teetähiseid. See on tundmatu. Kui tahad tõesti õppida, pead hüppama tundmatusse.

      Kas armastuse ja vägivallatuse vahel on mingi erinevus?

      Vägivallatus ajab inimesi segadusse. Nad peavad inimeste ja loomade tapmisest hoidumist vägivallatuseks. Armastuse puhul on see vähendatud armastuseni perekonna, sõprade ja materiaalsetele asjadele nagu raha ja omandid.

      Vägivallatuse mõistest saadakse väga valesti aru. Kui inimesel pole negatiivseid mõtteid teiste kohta, siis see on vägivallatus. Vägivallatus on tunda samalaadset ühtsust kõigi elusolenditega nagu tunneb ema oma lapsega. Vägivallatuse mõistmine on peamine enese arendamiseks. Tunda ühtsust kõigi elusolenditega on tõeline õppimine. Arendades seda tunnet edasi ja edasi, saab sinust virhat või Laienenu, tuntud ka Jumalana. Kujuta end ette emana, tundmas ühtsust oma lapsega, ning hakka tundma sama tunnet iga pisikese bakteri vastu, laiendades seda putukate, loomade, taimede, inimeste, planeetide, päikese, kuu, galaktikateni ja sealt edasi. Saavutanud endas sellise ühtsuse, pole sinu ja Jumala vahel enam mingit erinevust.

      Armastus ühendab sind teise inimesega. Armastus ei palu olla armastatud. See lihtsalt voolab. Vägivallatuse ja armastuse vahel pole tegelikult mingit erinevust. Kristluses nimetatakse seda armastuseks, ida mõistes on see vägivallatus. Mõlemad väljendavad ühtsust kõikide elusolenditega.

      Kuidas algab valgustumine?

      Väga keeruline on elada tasakaalustatud elu. Meil on tugevad tunded, me seisame iga päev probleemidega silmitsi ning ühiskonnas on korruptsiooni ja segadust. On olemas religioonilised ja poliitilised erimeelsused. Meid ümbritsevad ülekohus, vaesus ning kannatused ning me ei oska püsida tasakaalus. Vaid üks sõna võib panna inimese tasakaalu kaotama. Me hakkame vastu ning see vastupanu töötab tasakaalulevastupidiselt. Meie tunded on alati pinnal ja meie mõtetes. Nende mõistmine on oluline, sest just arusaamine toob ellu tasakaalu. Kuid see arusaamine peab olema õige.

      Mida tugevamad on tunded, seda tugevamad on lained ning tõusud ja mõõnad. Lapsed viskavad kive järve. Nad näevad väikest lainetust, sest kivi tekitab vees reaktsiooni, kuid kus on reaktsioon, seal on ka rohkem kannatusi. Järv kannatab, sest tema rahu on häiritud. Kui lapsed viskaksid kive mudasse, siis seal puudub reaktsioon ja nad lõpetaksid kivide viskamise. Kus on reaktsioon, seal on ka tasakaalutus.

      Tasakaalustatud olek on siis, kui sa ei reageeri ei kiitusele ega ka kriitikale. Inimesed tahavad teada, mis on valgustus. Kui elu on tasakaalus, siis algab valgustus ning lõpeb teadmatus. Lao-Tsu’le, targale Hiinast, pakkus kuningas võimalust elada tema palees, luksuslikes tingimustes. Lao-Tsu lebas maas mudase järve ääres ning küsis kuninga meestelt: “Kas näete kilpkonnasid siin jões? Kui te võtate siit kilpkonna ja panete ta kullast tooli, kas te arvate, et see teeb teda õnnelikuks? Ta on õnnelik mudas”. Ta ütles: “Ma olen nagu see kilpkonn. Olen õnnelik looduses”. Lao-Tsu õpetas ka seda, et me ei tohiks üheski olukorras reageerida, sest reageerides oleme juba füüsiliselt ja vaimselt kahanenud. Siis pole me enam iseenda peremehed ning kui sa pole iseenda peremees, siis ei saa sa ka kunagi valgustunuks. Ole Iseenda peremees. Tee kõike teadlikult. Tõstes klaasi veini joomiseks, oled iseenda peremees, kuid pärast veini joomist ei ole sa enam iseenda peremees ning kui sa seda pole, siis võtavad võimust teadmatus ja tasakaalutus.

      Kui lõpeb tasakaalutus, lõpeb teadmatus ning algab valgustumine. Püsi ühesugusena lihtsates ja keerulistes olukordades, nii kriitika kui ka kiituse puhul. Tehes seda liigud valgustumise poole. Muuda oma elu lootose sarnaseks, mida ei mõjuta viha ega ego lained ja sa saad ühel päeval valgustatud.

      Kas tänapäeval on valgustunud meistreid?

      Maailmas ei tule iial meistritest puudu, kuid selle planeedi meistrid võib ühel käel kokku lugeda. Esimene märk tõelisest meistrist on see, et tema ümber on vaid mõned õpilased. Jeesusel oli ainult kaksteist jüngrit. Tõelise meistri ümber pole mitte rahvahulgad vaid ainult mõned õpilased.

      Tõeline meister ei ela silmatorkavalt vaid loomulikult. Lao-Tsu polnud oma eluajal üldse tuntud, ometi oli ta kõige targem inimene Hiinas. Ta elas nagu munk. Ta ütles: “Kui võtate kilpkonna tiigist välja ja panete ta istuma kullast toolile, on ta siis õnnelik? Meistrid pole õnnelikud kullast toolil. Nad on õnnelikud looduses”. Mahavira ja Jeesus polnud ka oma ajal väga tuntud ning neid ei ümbritsenud suured rahvahulgad. Sama lugu oli Buddha ja Lao-Tsu’ga. Teistel õpetajatel ja preestritel võib olla tuhandeid järgijaid. Meistrid pole siin hüpnotiseerimiseks, vaid nad on siin selleks, et valgustada teie südant ja olemust.

      Kuidas leida tõelisi meistreid? Nende õpilaste kaudu, sest nemad avastavad meistreid.