Але насправді більшість людей вживають алкоголь тому, що насолоджуються ним.
Та невже? А ну, як вони просто мухи в квітці сараценії?
Хіба вживання алкоголю не має жодної переваги?
Дозвольте мені пояснити це. Я не маю на увазі, що недоліки переважають плюси. Я стверджую, що переваг від вживання алкоголю взагалі немає. З цього приводу я хотів би вас застерегти. Боротьба з промиванням мізків потребує того, щоб я переконав вас в істинності свого твердження. Те, що я хочу сказати, насправді дуже хороша новина, хоча на цьому етапі ви того можете не зрозуміти.
Я зроблю уточнення. Алкоголіком бути дуже важко, але принаймні вам здавалося, що ви отримуєте певну компенсацію. Тепер я хочу розвіяти ілюзію, що у вживанні алкоголю є якісь переваги, не визволяючи вас із в’язниці. Ці ілюзорні переваги здаються досить значними. Зрештою, саме ними ви виправдовуєте вашу потребу у вживанні алкоголю. Вам може здатися, що я зіштовхую вас із трампліну для стрибків у воду, навіть не навчивши плавати.
Цієї миті читача може охопити паніка, і деякі припиняють читати книгу через цей страх. Чи помічали ви, що, поки алкоголь не зруйнує людину (фізично, психічно та фінансово), вона не намагається скоротити його вживання, не кажучи вже про повну відмову від спиртного? Тільки-но вона досягне крайньої межі, тільки-но втратить підтримку друзів та родини, вона одразу ж захоче встановити контроль над вживанням алкоголю. Але саме в цей період вона найменше здатна на такий вчинок, оскільки зараз їй вкрай необхідний той, кого вона тепер вважає своїм єдиним і найвірнішим другом і опорою в житті.
Це одна з хитрих тонкощів алкогольної пастки. Вона створена спеціально для того, щоб тримати вас ув’язненим, допоки не вб’є. Не потрапляйте на цей гачок. Пам’ятайте – вам нíчого втрачати, але можна багато що здобути. Немає причин почуватися нещасним або пригніченим. Фактично я нічого у вас не забираю. Алкоголь ніколи не додавав вам мужності або впевненості у собі, вам тільки так здавалось. Насправді він непомітно та систематично роками руйнував вашу мужність та впевненість.
Це ще одна з хитрощів алкогольної пастки. Скочування на дно відбувається так поступово, що ви про нього навіть не здогадуєтеся. Цей процес схожий на процес старіння. Коли ми кожен ранок голимося або накладаємо макіяж, ми бачимо у дзеркалі те саме обличчя, що і вчора. І тільки коли ми дивимося на фотографію десятирічної давнини, ми помічаємо цей процес. Навіть якщо ми намагаємося його приховати. В душі ми думаємо: «Чорт забирай! Я старішаю!» Але вголос ми кажемо: «Дурниці. Як я молодо виглядаю!»
Те саме відбувається і з ожирінням. Уявіть, що ви лягаєте спати з відчуттям повітряної легкості, а прокидаєтеся млявим, апатичним і майже без дихання.
Ви кидаєтесь (або, скоріше, шкутильгаєте) до свого лікаря в цілковитій паніці, із жахом думаючи, яка страшна хвороба на вас напала. Припустимо, лікар повідомляє вам: «Так, це дуже серйозне захворювання, і воно може бути невиліковним,