Мама 3.0: хочу i буду! Усвідомлене виховання через любов та прийняття. Альона Попова. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Альона Попова
Издательство: Издательские решения
Серия:
Жанр произведения: Дом и Семья: прочее
Год издания: 0
isbn: 9785448324338
Скачать книгу
це перша дитина, є можливість і ви знайшли заняття, на які б хотілося піти, – йдіть. Чекаючи на первістка, ми відвідали курс, де розповідали про вагітність, пологи, а також про перший місяць життя малюка. Саме остання інформація була для мене дуже цінна. Нам чудово розповіли про грудне вигодовування, масаж і купу дрібних нюансів, які могли виникнути.

      Загалом, якщо у вашому оточенні немає нікого, до кого б ви могли звернутися за порадою, сходіть на курси для батьків.

      Як їх вибрати? Не соромтеся обдзвонити кілька структур, які надають такі послуги. Навіть якщо вам підходить розташування курсів, цілком може не сподобатися програма або, наприклад, голос викладача, ставлення адміністратора. Адже для вагітної жінки важливо, щоб не було жодного дискомфорту.

      Ви можете піти на курси як після 30-го тижня, так і в першій половині вагітності, де вам розкажуть усе про розвиток маленького створіння всередині вас, а також пояснять ваш стан, зміни, що відбуваються в організмі, особливості харчування тощо. Такі програми є майже в усіх школах.

      Пологи

      За нормальної вагітності пологи можуть початися в період із 38-го до 42-го тижня.

      Зі свого особистого й досвіду всіх вагітних, яких я зустрічала у своєму житті, я рекомендую родичам, друзям і знайомим говорити термін пологів на місяць пізніше. Наприклад, якщо попередня дата пологів стоїть 1 травня, кажіть 1 червня. Вже краще ви потім назвете правильну дату, ніж житимете з 30-го до 40-го тижня у щоденних розпитуваннях переживателів: «Ну як там?», «Тобі ще довго?», «Переймів немає?», «Коли ти вже, нарешті, народиш?» і т. д. і т. п.

      Сигнали про те, що процес пологів розпочався: відійшла пробка, відійшли води, почалися перейми. Можливий як один варіант, так і одразу декілька. Терміново бігти нікуди не потрібно. Поспостерігайте за собою якийсь час. Якщо відійшла пробка – пологи можуть початися і відразу, і через 1—3 дні.

      Якщо почалися перейми – засікайте періодичність і наростання. Якщо вони нерегулярні й не збільшуються, це можуть бути тренувальні перейми. Якщо відійшли води та перейми регулярні – викликайте «швидку» і виїжджайте до пологового будинку.

      Одразу зазначу, що пологи в лікарні не єдиний варіант. Ви можете народжувати і вдома. Це ваша відповідальність і ваш вибір.

      За тривалістю можу зорієнтувати, що фізично й морально готова жінка народжує за 5—10 годин. Звісно, є такі щасливиці, у яких пологи проходять стрімко та тривають лише пару годин. Але в середньому це приблизно 6—8 годин. Коли я була вагітною першою дитиною, я сама собі поставила термін – не більш ніж 6 годин. І так і було, причому обидва рази :)

      ЩО ВАЖЛИВО ПАМ'ЯТАТИ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ

      Можливо, вас підтримає думка про те, що ви підготувалися і знаєте про все, що тут і зараз із вами відбувається, а ваш малюк – ні.

      Це ви в курсі фізіологічних періодів, як зараз працює організм, а для дитини це стрес. Безумовно, корисний стрес, адже під час переймів малюк проходить етап розвитку