Країни світу. Азія. Дитяча енциклопедія. Отсутствует. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Серия:
Жанр произведения: Учебная литература
Год издания: 2007
isbn: 966-03-3103-7
Скачать книгу
Ізраїлем та його сусідами – Ліваном, Сирією, Йорданією та Єгиптом за володіння Синайським півостровом, західним берегом річки Йордан та районом Гази. Не вщухають вони й тепер: попри те що в 1993 р. між Ізраїлем і Організацією визволення Палестини була підписана мирна угода, майже щодня новини сповіщають про нові терористичні напади арабських екстремістів на мирне населення Ізраїлю. Пошук шляхів мирного врегулювання палестинської проблеми й досі залишається однією з найгостріших політичних проблем сучасності.

      Індія – колиска східної цивілізації

      Республіка Індія знаходиться у Південній Азії. Вона розташована на великому півострові Індостан, що його омивають води Індійського океану. До її складу входять також Андаманські, Нікобарські, Лаккадійські, Аміндівські острови та острів Мінікой у південно-східній частині Аравійського моря. Разом з ними площа країни становить близько 3,3 млн км2.

      На сході республіку омивають води Бенгальської затоки, на півдні – Індійського океану та Полкської протоки, яка відокремлює його від острова Шрі-Ланка. На заході країна омивається Аравійським морем. Втім, Індія має багато сусідів на суходолі. На півночі вона межує з Афганістаном, Китаєм, Непалом і Бутаном, на сході – з Бангладеш, М’янмою (колишньою Бірмою), а на заході – з Пакистаном.

      Гірський краєвид

      На теренах Індії чітко вирізняються три великих природних райони. На півночі височать величезні гірські системи Каракоруму і Гімалаїв. На півдні знаходиться плоскогір’я Декан, яке облямовують приморські рівнини. А між ними лежить ІндоГангська низина.

      У Гімалаях беруть початок найбільші ріки країни – священний для індійців Ганг і Брахмапутра. А взагалі в Індії дуже багато річок і озер. Їхня загальна площа становить майже 314,5 км2.

      Гімалаї – найвищий гірський масив земної кулі. Тут знаходиться овіяна легендами Джомолунгма (Еверест) – найвища вершина світу, яка височить на 8848 м над рівнем моря. А взагалі в Гімалаях налічують 11 вершин понад 8 км заввишки. З них у межах Індії розташована Канченджанга (8585 м), яка є найвищою точкою країни.

      Клімат Індії на більшій частині її території – тропічний. На півночі він тропічномусонний, а на півдні – субекваторіальний мусонний. Втім, кліматичні умови тут мають дуже велике розмаїття – від дуже холодних районів Гімалаїв до вологих тропічних районів півдня. На західному узбережжі дуже спекотно і волого, на південному ж заході – спекотно й сухо. У східній частині і на південному сході знов-таки спекотно і волого, в центрі півострова досить посушливо. На рівнинах середня температура січня становить від +15° на півночі до +27 °C на півдні. У травні тут значно тепліше – від +28° до +35 °C. Кількість опадів теж дуже нерівномірна: у пустелі Тар на заході країни – від 60 до 100 мм за рік; у центральних районах Декану – до 300–400 мм; у Східних Гімалаях – 3000–6000 мм. А поблизу населеного пункту Черапунджі на плато Шіллонг, що знаходиться на висоті 1300 м над рівнем