Майстерня з виготовлення папіру. XVII ст.
Рецепт виготовлення паперу в Піднебесній (так називали свою країну китайці) був великою державною таємницею, проте монополія на його виготовлення скінчилася на початку ХШ століття. Десь у 1276 році дорогоцінні аркуші почали робити в Гралії, у 1391-му – в Німеччині, у 1494-му – в Англії, а в 1690 році – в Америці. Цікаво, що корінне населення США володіло мистецтвом створення паперу задовго до того, як на континент прийшли європейці. Iндiанцi, які винайшли цей матеріал незалежно від жителів Піднебесної, робили його з волокон агави. Готовий папір грунтували тонким шаром вапна…
У середині XV століття Йоганн Гутенберг відкрив нову еру в історії людства, винайшовши книгодрукування. Завдяки цьому папір швидко перетворився на річ широкого вжитку. Новий матеріал завоював Європу й Азію, його використовували для створення книг, документів, для приватного та офіційного листування тощо. От тільки пересувався папір з Китаю до Європи надто повільно, як кажуть спеціалісти, «з середньою швидкістю 100 верст у сто років…». Познайомили ж світ із винаходом мешканців Піднебесної араби.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.