Захворювання суглобів
Це досить поширена хірургічна патологія. Бувають закриті травматичні, гострі і хронічні асептичні хвороби: забиття (травма тканини, що не супроводжується видимим порушенням їх цілісності), гемартрози (крововилив у порожнину суглоба), розтягнення, вивихи, синовіти (запалення синовіальної капсули суглоба), артрити (захворювання суглобів запального, дистрофічного і змішаного характеру), остеоартрит або панартрит (запалення усіх компонентів суглоба – хрящів, епіфізів кістки), артроз (хронічна хвороба суглобів незапальної природи).
Більшість захворювань суглобів протікають важко і, як правило, важко піддаються лікуванню. Серед загальних рекомендацій щодо лікування спостерігають забезпечення спокою, введення до раціону люцерни зі зменшенням долі концентратів, масаж ураженого суглоба подразнюквальними мазями або лініментами, регулярний моціон, узимку – ультрафіолетове опромінення. Курс лікувально-терапевтичних заходів призначає ветеринарний фахівець залежно від стану тварини.
Захворювання м’язів
До хвороб м’язів відносять такі патології, як міозит – запалення м’язів, що розвивається при травмах, переохолодженні, переході запалення з прилеглих тканин, інфекційних та інвазійних захворюваннях (туберкульоз, актиномікоз), і міопатоз – захворювання м’язів незапального характеру, що виникає внаслідок функціонального розладу їх скорочувальної здатності при перевезенні, тривалій фіксації, відсутності моціону.
Міозит характеризується збільшенням хворого м’яза в об’ємі. Обмацування м’яза викликає біль у тварини, сам м’яз – щільний, шкіра – гаряча і набрякла, спостерігається типова кульгавість. Міопатоз діагностують по слабкості уражених кінцівок при русі; винесення і опора кінцівки неточні, уривчасті. Хворі м’язи розслаблені і безболісні.
Лікування цих хвороб полягає у накладенні зігріваючих компресів, проведенні фізіотерапевтичних процедур, розкритті абсцесів, застосуванні антибіотиків, сульфаніламідів. При міопатозі призначають тепло, масаж, ультразвук, йонофорез ураженої області з солями йоду.
Захворювання шкірного покриву
Захворювання шкіри
Етіологія. Захворювання викликають патогенні стафілококи, стрептококи та інші мікроби, які спричиняють гнійні ураження внаслідок забруднення шкірних покривів, колотих ран, скупчення гною в ранах.
Клінічні прояви. Патологічна порожнина, що виникає в результаті гострогнійного запалення. За формою абсцес напівсферичний. Він починається у вигляді обмеженого, тістоподібної консистенції, гарячого на дотик набряку, який флуктує. Температура тіла підвищена.
Лікування. Застосовують зігріваючі компреси, припарки, грілки. Холод і масаж протипоказані. З появою флуктуації нарив надрізають (це робить ветеринарний фахівець) і надалі лікують як відкриту