Великий ветеринарний довідник. Отсутствует. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Отсутствует
Издательство: ДП с иностранными инвестициями ""Книжный Клуб ""Клуб Семейного Досуга""
Серия:
Жанр произведения: Биология
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8744-3,978-966-14-8975-1
Скачать книгу
1 року. До цього захворювання найбільш сприйнятливий молодняк. Зараження відбувається переважно на пасовищі при заковтуванні інвазійних личинок з кормом і водою.

      Клінічні прояви. Симптомом є кашель. Тяжкість перебігу залежить від ступеню інвазії: при слабкому відзначають тільки кашель; при середньому спостерігається зниження апетиту, задишка, частий тяжкий кашель, виділення з носу; при важкому перебігу тварини лежать нерухомо, шия витягнута, рот відкритий, дихання ускладнене, хрипке, язик випадає, навколо рота піна, тяжкий кашель. Тварини гинуть від задухи або ускладнення катарально-гнійною пневмонією.

      Підставою для діагнозу є клініко-епізоотологічні дані, результати гельмінтоларвоскопічного дослідження фекалій і патологоанатомічного дослідження трупів тварин з виявленням нематод у трахеї і бронхах.

      Лікування. Тваринам призначають нилверм, тетрамізол-гранулят, мебендазол – підшкірно в ділянку шиї; дитразин цитрат, локсуран, водний розчин йоду – інтратрахеально. Тваринам з ускладненням диктиокаульозу секундарною інфекцією (бронхопневмонія) разом з антигельмінтиками призначають антибіотики, сульфаніламіди та інші засоби.

      Профілактика. Полягає у вибірковому гельмінтолар-воскопічному обстеженні поголів’я господарств, неблагополучних щодо диктиокаульозу. При виявленні заражених тварин проводять дегельмінтизацію тими самими антигельмінтиками, які застосовують для лікування усього поголів’я.

Ехінококоз

      Етіологія. Хвороба виникає внаслідок паразитування у внутрішніх органах м’ясоїдних личинок цестоди ехінококу. Збудник – ларвальний (личинковий) ехінокок – являє собою однокамерний пухир, наповнений рідиною й оточений двошаровою оболонкою, зростання якого триває роками і який досягає значних розмірів (до 5 – 10 см у діаметрі). Статевозріла форма цестоди паразитує в тонкому відділі кишечника собак та інших м’ясоїдних.

      Основне джерело інвазії для сільськогосподарських тварин – собаки. Яйця виходять до зовнішнього середовища з останнім члеником у фекаліях собак. Зараження відбувається при заковтуванні їх з кормом і водою. Найбільше зараження спостерігається у дорослого поголів’я.

      Клінічні прояви. Одне з найпоширеніших хронічних захворювань великої рогатої худоби, овець, свиней та інших ссавців, а також людини. Початкова стадія протікає субклінічно, надалі може проявлятися різноманітно, залежно від локалізації, кількості пухирів і давності інвазії. У більшості випадків настає виснаження, зниження продуктивності. Смерть настає від кахексії (загальне виснаження організму).

      Діагноз ставлять на підставі патологоанатомічного розтину – при виявленні ехінококових пухирів у легенях, печінці, іноді в серці, селезінці, нирках.

      Лікування. Не розроблено.

      Профілактика. Недопущення собак до тваринницького приміщення, місця зберігання кормів, на вигульні майданчики і пасовища; скорочення чисельності собак та недопущення поїдання ними органів