«Фейковий якийсь “Фристайл”. Клон? Один з багатьох? Гм… Епідемія ціла. Десять “Міражів”, дванадцять “Ласкових Маїв”… Чергове баблокосіння. Як же це все сумно…»
Наступна афіша зацікавила не дуже. У будинку культури ім. В. Куйбишева (вул. Панфілова) післязавтра о дев’ятнадцятій годині «вас збирається прокачати» молодий романтичний голос Донецька Ед Каракуця. Кількість місць обмежена. З кольорового фото на Лисицю дивився зовсім іще юний фейс упевненого (навіть нахабного) довговолосого й довготелесого хлопця. Який ще й не починав голитися.
«Що дивишся? – запитав афішного співуна Лисиця. – Ніколи професора київського не бачив? Який косить під журналіста. Отож. – Богданові захотілося дати фотозірці щигля. Але – щоб ніхто не бачив. – Не піду я на твій концерт. Хоч ти й “романтичний голос”. Хтозна, як ти там співаєш. І про що…»
А й справді. З творчістю цього вундеркіндера незнайомий. І йти, навіть суто гіпотетично, звісно, не збирався. Але найбільше добила фраза «Кількість місць обмежена».
«Ну, ясно, що обмежена, – пхикнув Лисиця. – Якби концерт відбувався на небі, а глядачі порозсідалися на хмарки, тоді – і лише тоді – кількість місць була б нескінченною. А так…»
Автоматично глянув на гімназію. І вивчення афіш закінчилося. З дверей нарешті вийшли. Але не Марченко. Струнка, з красивою фігурою жінка бальзаківського віку впевнено крокувала сірою плиткою хідника. Ішла красиво. Магнетично. Наче модель «на дифіляді». І професор прикипів очима. Забув про все на світі. Бачив тільки цю «модель». Ось вона вийшла на асфальт і, кинувши погляд на Лисицю та на секунду довше затримавшись, ніж це зробила б та, яка нічого цікавого «там» не помітила, продовжила шлях.
Богданові кольнуло в серце. Не зрозумів, що це. Чому така реакція? Незнайомка. Не така вже й молода, але гарна. Енергетична. Відчувалась нестримна харизма. Яка не залежить від віку. Хоч і сховане все те за ширмою втоми. Та Лисиці достатньо, щоб відчути. Відчув… Відчув, що в нього влучила стріла… Але – не Амура. Когось більшого й нахабнішого. І навіщо?
Поки «умлівав» від силуету Незнайомки, що все більше танув у далині, й так несподівано пережитого, з тих самих дверей устиг з’явитися Марченко. Але не сам. Із пакетом фірми «Zana» у фіолетових кольорах. Ішов швидко. Ніби відчував, що його чекали. І вже довгенько. Навіть дуже. Чи, може, просто звик ходити швидко? Щоб скрізь устигати. Але не швидкістю ходи гарантується встигання. Вийди на п’ять хвилин раніше. А не лети, ніби кінь у милі.
– Вибачайте, – сказав, наблизившись. Гм… Таки провина. – Вибач, – знову виправився донкор. – Цих жінок не переслухаєш. А якщо це ще й сестра дружини… – Марченко замучено покрутив головою. – Катерина тут учителька фізики. Вони з моєю – близнючки. Але Настя красивіша. –