No mīlestības līdz naidam… un atpakaļ. Edgars Auziņš. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Edgars Auziņš
Издательство: Автор
Серия:
Жанр произведения:
Год издания: 2024
isbn:
Скачать книгу
ļoti patika kafejnīca, bija ļoti jauka, kaut kā mājīga. Un tiešām varēja just renovācijas kvalitāti. Viņa nekavējās pat ieskatīties tualetes telpā, lai redzētu, ka tur viss ir visaugstākajā līmenī, stingri, cienīgi.

      “Šeit ir ļoti skaisti,” viņa novērtēja, kad Igors veica pasūtījumu un viņi gaidīja, kad tas tiks pasniegts.

      Pamazām viņa atlaida savas bailes un sasprindzinājumu un sāka runāt ar vīrieti. Kad Igors ieteica pāriet uz “tu”, viņa atkal samulsa, bet pamāja ar galvu. Igors izrādījās ļoti interesants sarunu biedrs, labi lasīts, lasītprasmes (kas viņai bija svarīgi), ar humora izjūtu un taktu. Viņš neslēpa informāciju par sevi, runāja vienkārši un ar mazliet humora. Izrādījās, ka viņam ir 35 gadi (“desmit gadus vecāks”, viņa uzreiz aprēķināja), dzīvo viens savā dzīvoklī, viņa vecāki dzīvo Tālajos Austrumos un nedomā pārvākties pie sava dēla. Pēc institūta beigšanas Igors un viņa draugi izveidoja nelielu uzņēmumu, kas nodarbojās ar lauku māju un kotedžu celtniecību. Viņu uzņēmums guva lielus panākumus, un viņš nopelnīja labu naudu. Bija mīļotā meitene, ar kuru viņš grasījās precēties. Bet, kad uzņēmumam negaidīti radās finansiāli zaudējumi viena partnera “ekscentriskuma” dēļ, nācās to pārdot, lai atmaksātu sodus, meitene uzreiz atrada sev jaunu “mīļoto” un aizgāja kopā ar viņu. Igors ilgu laiku cieta no viņas nodevības, pēc kuras viņš ilgu laiku nevarēja sazināties ar meitenēm un izturas pret visiem ļoti piesardzīgi. Viņi šķīrās ar draugiem no iepriekšējā biznesa. Vīrietis nolēma izveidot savu nelielu renovācijas uzņēmumu. Daži viņu bijušie strādnieki piekrita sadarboties ar viņu, viņi arī atrada izcilu dizaineru, un veiksme viņu atkal gaidīja. Bet tagad Igors nevienam neuzticējās, viņš pilnībā kontrolēja darba izpildi un kvalitāti. Slinkie un hack strādnieki nekavējoties tika atlaisti. Palikušie bija atbildīgi strādnieki, par ko saņēma labas algas. Tāpēc uzņēmums ātri ieguva atpazīstamību un labus ienākumus. Bet viņa dzīvē vairs nebija sieviešu. Uz tikšanos ar Kapitolīnu.

      Viņa runāja arī par sevi un savu ģimeni, bet nerunāja par personiskām lietām. Līdz šim attiecību tēma viņai bija nepatīkama, atmiņas joprojām bija sāpīgas.

      Viņu tikšanās beigās Igors teica:

      – Vai es varu tevi saukt par "pilienu"? Tas man atgādinās, ka satiku savu pavasari, kas lika manai dvēselei atkal uzziedēt. Un es ļoti vēlos doties pie taviem vecākiem un lūgt viņu svētību laulībai.

      2. nodaļa.

      Kapitolina Maksimovna Karpenko dzimusi nelielā dienvidu pilsētiņā, 120 km attālumā no reģiona centra, kur visi viens otru pazina un gandrīz puse iedzīvotāju bija viens ar otru radniecīgi. Viņa saņēma savu vārdu par godu vecvecmāmiņai no tēva puses, lai gan māte vēlējās viņu nosaukt par Jeļenu par godu mātei. Viņa mēģināja pārliecināt laimīgo jauno tēvu, ka vārds Kapitolija tagad izraisīs tikai izsmieklu un ka meitene visu mūžu tiks ķircināta, taču viņš bija nelokāms. Mājās viņu sauca mīļajā vārdā “Kapenka”.

      Kapenkas vecāki visu mūžu dzīvojuši šajā pilsētiņā. Mamma Anna Ivanovna strādāja vidusskolā par krievu valodas un literatūras skolotāju, tēvs Maksims Petrovičs strādāja par galveno skolotāju vietējā skolā un tajā pašā laikā mācīja fiziku. Un meitai nekas cits neatlika kā sekot vecāku pēdās un arī kļūt par skolotāju. Viņa, tāpat kā viņas māte, izvēlējās krievu valodu un literatūru.

      Kapenkas vecāki bija no tās cilvēku šķirnes, kurus sauca par “no veciem laikiem”, kur ģimenes jēdziens bija neaizskarams, viņi dzīvoja saskaņā ar Domostroja priekšrakstiem. Neskatoties uz vīra skarbo raksturu, Anna Ivanovna dzīvoja kopā ar viņu laimīgā laulībā, piedodot viņam jaunības kļūdas, upurējot savas vēlmes un sapņus par kaislīgu mīlestību, kā arī samierinājās ar faktu, ka viņas vīrs aprobežojās ar sausiem skūpstiem. vaiga, kad viņš apsveica viņu kādos svētkos. Maksims Petrovičs nedzēra, neballējās, kā saka, "viņš nebija iesaistīts sakaros, kas viņu diskreditēja". Viņam nepatika izrādīt “teļu” maigumu, tāpēc ģimenē viss bija stingrs un pēc noteiktas kārtības, pat pie tēva vecākiem, pareizāk sakot, pat vectēva. Tāpēc Anna Ivanovna atrada izeju 19. gadsimta romantiskajos romānos, rūpīgi, lai viņas vīrs nepamanītu, viņa raudāja par grāmatu varoņu likteni, sapņoja par tādu mīlestību, kad sirds deg un dvēsele lūst.

      Kā skolotājiem viņu mājā bija liela bibliotēka, kurai Maksims Petrovičs lielā istabā izgatavoja sienas garuma plauktu; Viņi no vīra vecākiem ieguva trīsistabu dzīvokli vecā trīsstāvu mājā. Lai gan telpas bija mazas, Anna Ivanovna spēja viņu dzīvoklī radīt mājīgu sajūtu.

      ***

      Kopš bērnības vecāki savai meitai mācīja, ka viņai jāizaug paklausīgai, pieticīgai, atbildīgai meitenei un nevajadzētu tērēt laiku dīkdienībai. Turklāt māte ieaudzināja meitiņā mīlestību pret lasīšanu un ar lepnumu vēroja, kā Kapitolija lasa grāmatas, nevis bezmērķīgi klīst pa ielām. Viņi bieži pārrunāja lasītās grāmatas ar meitu, un dažreiz Kapenkas uzskati par grāmatu notikumiem pārsteidza viņas māti. Viņa pat varēja pamanīt, ko Anna Ivanovna palaida garām, un vienmēr atrada skaidrojumus varoņu rīcībai. Bet visvairāk meitai patika romantiskā literatūra, ticēja Scarlet Sails un Princes, lasīja Jeseņina un Bairona mīlas tekstus, mīlēja Dž.Verna, V. Skota piedzīvojumus un Dž.Simenona un A detektīvromānus. Kristija. Tikai vēlāk, kad viņa devās studēt uz reģionālo pilsētu, viņa sāka lasīt mūsdienu romantiskos romānus, brīžiem piesarkstot no kauna, bet dažreiz iedomājoties sevi šo varoņu vietā.

      Reizēm Anna Ivanovna prātoja, vai viņi neiet pārāk tālu, audzinot savu meitu, kura uzauga ar rozā brillēm. Viņa tic godīgumam un godam, skaistiem darbiem, mūžīgai un vienīgajai mīlestībai un cer atrast cilvēku, kurš mīlēs tikai viņu vienu. Bet patiesībā dzīve ir diezgan nežēlīga, gandrīz katra ģimene saskaras ar nodevību un nodevību.

      Viņa nekad nestāstīs savai meitai, ka viņu pirmajā laulības gadā Maksims nolēma viņu atstāt citas sievietes dēļ, kura ar visu spēku centās atņemt vīru no ģimenes. Tikai viņa vectēva Gavrila Pavloviča, spēcīga un briesmīga cilvēka, iedzimtā Kubas kazaka iejaukšanās, kurš līdz pat pēdējām dienām savās rokās turēja visu savu radinieku un viņu pēcnācēju dzīvības, izglāba viņu ģimeni no sabrukuma. Pašam vectēvam bija divi brāļi un četras māsas, kuri ciltskoku papildināja ar daudziem pēctečiem, kuri izklīda pa visu valsti, un šajā dienvidu pilsētā dzīvoja pāris tantes ar savām ģimenēm. Tikai pašam Gavrilai Pavlovičam, kurš bija vecākais dēls un pēc vecāku nāves pārņēma viņu pienākumus, bija tikai viens dēls un viens mazdēls. Tieši viņš pasauca Maksimu pie sevis un paskaidroja, ka, tā kā par sievu izvēlējies vienu sievieti, nav jēgas vazāties ar citām sievietēm. Iepriekš bija jādomā par to, vai viņš mīl savu izvēlēto. Un, ja viņš saprata, ka nemīl, tad ļaujiet viņam saspiest savu "ārējo mīlestību" dūrē un mest to suņiem. Kad viņš ir uzņēmies saistības pret ģimeni, viņš neuzdrošinās tās lauzt. Pēc kāda laika Maksims zaudēja savaldību un nomierinājās, un, uzzinot, ka Anna gaida bērnu, viņš pārtrauca visus sakarus no sāniem. Un kopš tā laika es neesmu skatījies ne uz vienu sievieti. Laika gaitā viņš atzinās Annai, ka ir viņai un vectēvam pateicīgs par to, ka atturēja viņu no neuzmanīga soļa, un tagad ir laimīgs, ka viņam ir spēcīga ģimene.

      Viņš redzēja, kā viņa “kaislīgā mīlestība” uzvedās histēriski, paziņojot, ka šķiras ar viņu, cik daudz sūdu viņa izlēja, izplatot neglītas baumas par Maksimu un Annu, kā arī pārstāja slēpt savus merkantilos nodomus, kuru dēļ viņa vēlējās atņem viņu no ģimenes. Maksima ģimene pēc reģiona standartiem bija diezgan turīga, tāpēc viņi gribēja Annu izspiest, ieņemt viņas vietu un baudīt ģimenes labumus, cerot nestrādāt, pieņemt dāvanas un nolīgt strādniekus,