– Kurpes?
– Viņi ir labi.
– Vai tu paņēmi dāvanu? Viņš stāvēja zālē.
– Jā. Kas tur ir?
Pats Cvetkovs ar dāvanām nenodarbojās, dodot priekšroku manai gaumei. Un es godīgi centos iepriecināt visus viņa draugus un partnerus, cenšoties darīt viņiem zināmu, ka esmu izvēlējusies dāvanu.
– Ouena “Rīts uz ezera”, ko mīl Sergejs Jurjevičs. Skripts.
Mērs vienkārši dievināja šī mazpazīstamā amerikāņu izcelsmes franču mākslinieka ainavas un lepojās ar savu nelielo kolekciju.
Patiesībā kopiju uzzīmējusi viena laba meitene Maša. Bet to nevar atšķirt no oriģināla. Vismaz iepriekšējie divi joprojām karājas mēra viesistabā, un viņš ar tiem lepojas pie katras izdevības. Izmaksu starpību paturēju kabatas naudai. Privāta izmeklēšana ir dārgs bizness.
– Lieliski. Pasteidzies! – vīrs izgāja no guļamistabas un soļoja lejā pa kāpnēm.
Paķērusi telefonu un mazu sajūgu pie ķēdes, klikšķināju papēžus aiz muguras, lūdzot, lai viss norit pēc plāna.
Mēs ar Egoru izdomājām vairāku kustību tehniku. Viņš atbrīvosies no baložu sarga, ap šo brīdi sarīkojot pret viņu policijas reidu. Mēs jau sen uzzinājām ēnainā izskata vīrieša identitāti, un viņam parasti nav ērti tikties ar varas iestādēm.
Un mēra meita Valečka jau nedēļu sazinās ar Cvetkovu, nenojaušot, ka tas nav viņš, kurš sūta ziņas. Viņa ar nepacietību gaidīja šodienas tikšanos. Viņai bija lieli plāni attiecībā uz Žeņečku, kamēr viņas pašas vīrs gulēja klīnikā ar akūtu saindēšanos ar pārtiku. Bija sliktas brokastis. Es par to uzzināju no pašas Valečkas, kura uzskatīja, ka raksta Jevgeņijam uz slepenu numuru.
Un kā tik laipna izskata būtne var būt tik necilvēcīga kuce?
Mēs bijām vieni no pēdējiem, kas ieradāmies mēra birojā un nonācām sastrēgumā. Un tad automašīna uz īsu brīdi bez redzama iemesla apstājās. Iemeslu organizēja vecāka gadagājuma šoferis Žeņa, kurš vienmēr man ir simpatizējis. Pats noorganizēju, pats salaboju apmēram piecpadsmit minūtēs, bet nācās braukt lēnāk, citādi nevar zināt…
Tā nu mans vīrs uz jubileju ieradās ārkārtīgi aizkaitināts. Viņš apsveica mēru, kritizēja viņu par kavēšanos, bet nomierināja ar dāvanu. Tagad viņš noteikti neies prom, lai nesadusmotu Sergeju Jurjeviču. Valečka lidinājās netālu kā pūķis. Knapi sagaidījusi, kad tēvs mūs atlaidīs, viņa uzreiz pielēca un, kā vienmēr smaidot, satvēra mani aiz abām rokām:
– Marinočka, cik es priecājos tevi redzēt! Nāc ar Žeņečku biežāk. Es šeit dzīvoju gandrīz kā vientuļnieks un vienmēr priecājos par ciemiņiem. Un tētis uzklāja tādu galdu. Šeit ir sapulcējušies kādi divi simti cilvēku – tikai paši tuvākie,” viņa čivināja, it kā nekad nebūtu sapņojusi, ka varētu man uzliet skābi.
Valečka nenojauta, ka viņas uzmanība manam vīram man ne tikai nesāpināja, bet gluži pretēji sagādāja zināmu baudu. Galu galā tieši šādos brīžos pats Cvetkovs spēlē “lelles” lomu.
"Arī es vienmēr priecājos tevi redzēt, Vaļa," es viņai sirsnīgi atbildēju. – Nāc pie mums ciemos.
"Tu dzīvo pārāk tālu, mans tētis un mans vīrs nelaidīs mani vaļā." Un ir par vēlu atgriezties mājās.
– Viss kārtībā, mums ir mājīga viesu istaba. Nāc ar Valeru. Ja vēlaties, varat palikt pa nakti vai uz dažām dienām, – es pasmaidīju, un Cvetkovs izdvesa žņaugtu skaņu. – Vietas maiņa vienmēr palīdz atsvaidzināt attiecības, vai ne Ženja? “It kā nekas nebūtu noticis, es pagriezos pret savu vīru, un Valečka izplūda smieklos un sāka mani slavēt Jevgēnijai.
Ieraudzījis citu uzņēmēju sievas, es atvainojos un devos prom, lai viņām sveicinātos, zinot, ka Vaļa noteikti to izmantos, lai klusi nolaupītu manu vīru. Man nebija draugu starp šīm dāmām. Drīzāk sacentāmies, kurš izskatās labāk un kura vīrs pelna vairāk. Es redzēju viņu gaidošos skatienus, kas bija vērsti uz maniem svārkiem. Jā, šodien viņi kopā ar mani uzjautrinās. Vēl sešus mēnešus viņi atcerēsies, "kurā parādījās šī vista".
– Maryina, brīnišķīgi svārki! “Susanna, luksusa pārtikas veikalu ķēdes īpašnieka sieva, bija pirmā, kas iznāca mani sagaidīt un noskūpstīja gaisu pie maniem tempļiem. – Kāpēc es neesmu redzējusi kaut ko tādu starp tendencēm? – viņa čukstēja man ausī.
– PAR! Tas ir traki un moderni, Susi. Modelis ir piemērots tikai meitenēm ar ļoti slaidām kājām,” pasmaidīju, biezi dodot mājienu, ka Susannai ieteicams vilkt garu, to nenovelkot. Un mazliet klusāk, bet lai pārējās čūskas dzirdētu, viņa jautāja: "Kā iet tavam apakšžoklim?" Tev paveicās, ka bija atlaides.
Dāmas ar grūtībām spēja apvaldīt ķiķināšanu, un melnādainā Susanna šķībi uzsmaidīja man. Vispār mēs te visi vēl bijām čūskas, bet dzelšanas mākslu es jau sen apguvu sāpīgāk. Ja tikai Vasiļina būtu mani redzējusi, viņa noteikti būtu šokēta. Apmainoties ar divējādiem komplimentiem, mēs lēnām virzījāmies pa zāli.
"Bet Valečkai šodien vispār nav pacietības," atzīmēja asprātīgā Alīna.
Mans vīrs un mēra mīlošā meita vairs nebija redzami. Apzināti apbēdināts, es atvainojos un devos uz tualeti savu “draudzenes” apmierināto skatienā.
Tā kā Cvetkovs ir kopā ar Valentīnu, nav laika tērēt. Es jau esmu izdomājis, kā izkļūt, nepiesaistot uzmanību. Man palīdzēja viens no Valečkas mīļotājiem, pie kura es devos taisni. Viņš strādāja par apsardzes priekšnieku un nevēlējās zaudēt savu silto vietu.
Izrādījās viegli vienoties. Pārģērbusies melnā formastērpā un paslēpusi matus zem jakas, izgāju kopā ar viņu pa aizmugurējām durvīm un mierīgi aizbraucu ar viņa personīgo auto bez jebkādiem jautājumiem.
Spiežot gāzi, braucu uz baloža pusi, pa ceļam savācot Jegoru.
– ES nāku!
– Lieliski. Viss ir kārtībā?
– Ja nē, tad tam nav nozīmes. Vai jūs atbrīvojāties no apsarga?
– Jā. Es arī viņu brīdināju. Viņš aizgāja apmēram piecas minūtes pirms policijas ierašanās. Viņi viņu dzenā pa mežu.
"Vai jūs jau esat pārmeklējis baložu mājiņu?" – Man bija bail.
– Vēl nē. Marina, es nākšu. Ko darīt, ja jums nepieciešama palīdzība?
Manās krūtīs bija spiedoša sajūta. Man bija šausmīgi apnicis būt stipram, un vēlme bīstamu uzdevumu pārlikt uz spēcīga un drosmīga vīrieša pleciem bija lielāka nekā jebkad agrāk. Bet nē. Ja kaut kas noiet greizi, vienmēr varu uztaisīt kādu izrādi. Es esmu piekrāpta sieva, un mans vīrs ir perverss, kurš zina, ko viņš šeit dara. Varbūt pat pats Cvetkovs tam noticēs. Galu galā viņš ticēja, ka esmu pie viņa pieradusi un gandrīz pieņēmusi. Viņš pat sāka runāt par bērniem. Pēc desmit gadiem…
– Nekādā gadījumā! Es pats. Tev nevajadzētu tajā iejaukties, Jegor. Atvainojiet.
– Kā vēlies. Zvaniet, ja kas notiek. Marina…
Likās, ka viņš gribēja vēl ko teikt, bet es noliku zvanu un ciešāk satvēru stūri. Es aizliedzu sev iemīlēties nevienā pirms astoņiem gadiem. Tas padarītu mani vāju.
Baložu