Zibspuldze!
Spilgtā gaisma izdedzināja manu tīkleni, un nākamajā mirklī es jutos ļoti auksts…
* Varone atceras varoni no tāda paša nosaukuma seriāla par burvīgu seriālu maniaku. (autora piezīme)
** Apraidiet video reāllaikā internetā. Straumētāji bieži lūdz savai auditorijai naudu, lai turpinātu straumēšanu. (autora piezīme)
2. nodaļa: Pūķa atmodināšana
Reginharda Berliāna dimanta pūķis, Drakendortas draklords*.
Thoriswen's Reach, Erlings no Zinborro pirms septiņiem gadiem…
Pēdējo sešu mēnešu laikā es apmeklēju karsto Soljaru un mežaino Bērštonu, taču neatradu tur ne miņas no Ēnas. Kirfarongs to atstāja uz vēlāku laiku personisku iemeslu dēļ un pēc padomdevēja dzeramnaudas devās pie Erlinga Zinborro, kas atrodas Torisvenas pierobežā.
Mēs mazajā viesistabā runājām ar grāfu Zinborro, malkojot vietējo pikanto dzērienu, kas pagatavots no tāda auga sulas, kas sastopams tikai šajā purvainajā reģionā.
– Kā jums patīk trīsgadīgais “Esh-kam-akk”, mans kungs? – Ērls jautāja, gaidīdams, kad pamēģināšu dzērienu. – Dvēselisks dzēriens!
– Lieliski! – no sirds uzslavēju.
– Vai jūs zināt, no kā tas ir izgatavots? Mēs to ražojam no īpašas zāles…” Ērls sāka detalizēti stāstīt par grūtībām sagādāt augstas kvalitātes izejvielas, iejaucot savu runu ar deminutīviem ad nauseum.
“Eš-kam-akk”, iespējams, izrādījās pirmais un vienīgais, kas man patika šajā Pūķa priekšteča aizmirstajā vietā.
Pats Dors Zinborro, smagnējs vīrietis ar gaļīgu degunu un izspiedušām acīm, jau no pirmajiem brīžiem izraisīja tikai aizkaitinājumu. Manam pūķim absolūti nepatika Ērla smarža, un man nepatika idiotiskais runas veids.
– Vai vēlaties vēl vienu glāzi? – Ērls nolieca galvu, mānīgi skatīdamies man acīs, un izskatījās pēc liela lielgalva putna.
"Varbūt vēlāk," es atteicu, parādot savu puspilno glāzi.
Man bija svarīgākas lietas, ko darīt, nekā tukša pļāpāšana, bet man bija jāsarunājas, kamēr es gaidīju, kad grāfs iepazīstinās ar savu meitu Lindaru.
“Nez, kā izskatās grāfa meita? Vai jūs domājat, ka viņa izskatās pēc sava tēva? – Berlian, mans pūķis, satrakojās.
"Kirfarongas Lindara Zinborro māte…"
"Reg, jūsu vārdos ir tik daudz cerību!"
"Un jūsu – ironija!" – Es nepaliku parādā.
Aizbildinoties ar to, ka meitenei vajadzēja sevi sakārtot, katrs grāfs centās pēc iespējas aizkavēt laiku, lai būtu laiks kaulēties sev par privilēģijām, nesadusmojot Draklordu. Ērls Zinborro nebija izņēmums.
"Kā tad ir ar Esh-kam-akka prioritārajām piegādēm no Zinborro uz Drakendortas tiesu?" Padomē draklāra Valda priekšā teiksiet man kādu labu vārdu?
“Par padomju laiku! "Pūķis manā galvā atdarināja grāfu un apzināti piebilda: "Es beidzot esmu izlēmis, kas nozīmē, ka drīz parādīsies mana meita."
Es neviļus pasmaidīju un neskaidri atbildēju, zagšus skatoties antīkajā vectēva pulkstenī:
"Es paskatīšos, ko es varu darīt, Ērl Dors."
Diemžēl jūs varat saprast, kas ir jūsu Ēna, tikai klātienē. Un, ja pietiek ar vienkāršu cilvēku pulcēšanos vienuviet, tad grāfu ģimenes jāapmeklē personīgi, lai saglabātu lojalitāti.
– Esi tik laipns, Draklord Berlian! – Ērls bija sajūsmā. – Bet aiz mums tas nesapūtīs! Centīsimies visu iespējamo…
Viņš teica kaut ko citu, bet es viņu vairs nedzirdēju. Vienā mirklī viss mainījās.
Pat pirms es redzēju grāfa Zinborro meitu, es sapratu, ka tā ir viņa. Mana ēna. Pēkšņi nebija svarīgi, kā tieši šī meitene izskatās. Pat ja viņš klibo uz abām kājām vai šķielējas.
Lindara Zinborro smaržoja brīnišķīgi.
Es iemīlējos tās smaržā no pirmā mirkļa. Tik tikko manāms. Maigs, kā spalvas pieskāriens ādai, pavasara aromāts, pēdējā sniega vētra un pirmie saules stari, dodot siltumu.
Jaunas dzīves smarža. Solījumu smarža…
Viņa parādījās man aiz muguras un piegāja pie mana tēva. Viņa stāvēja blakus viņa krēslam, pazemīgi salikusi rokas uz vēdera un nolaidusi skatienu.
"Ēna! Mana ēna!" – mans pūķis skaļi rūca.
Viņš priecājās un pieprasīja nekavējoties satvert meiteni un atgriezties mājās. Es pati tik tikko varēju atturēties no dejošanas, taču Draklordam nepiestāvēja uzvesties kā nesavaldīgam zēnam.
Fakts ir tāds, ka katram dralordam ir jāatrod sava Ēna līdz divdesmit septiņu gadu vecumam, pretējā gadījumā sekas būs bēdīgas. Kad es kļūstu par pūķi, es vairs nevaru kļūt par cilvēku.
Pēc desmit dienām tuvojas mana divdesmit septītā dzimšanas diena, un tas visu ļoti pasliktināja…
“Mana otrā sieva nosauca mūsu meitu kalnu lilijas vārdā – lindara, kas aug Kirfarongas kalnos. Smalks zieds, mans mazulis ir tāds pats,” Ērls turpināja slavēt savu meitu. – Vai mana meita nav skaista? – viņš cerīgi jautāja.
"Bez šaubām," es atbildēju.
Pretēji Berliāna bažām, Lindarai Zinborro nebija nekādu trūkumu. Šķita, ka Dorss nebija piedalījies savas meitas radīšanā. Es neatklāju nevienu grāfa ģimenes iezīmi, lai arī cik cītīgi es skatījos.
Viņas krūtīs gulēja gaišas kviešu bizes, tikpat biezas kā roka. Īpašo sudrabu, ko viņi izlēja, Lindarai nodeva viņas māte, tāpat kā viņas gaišo ādu, kas bija pat delikāta pēc izskata. Greznās kleitas karmīna kaklasaite-samts veiksmīgi uzsvēra viņas baltumu. Bet pats labākais bija aromāts. Es tik tikko varēju atturēties, lai neiebāztu degunu kviešu matiņos, un pūķis, aiz sajūsmas mežonīgi metoties, man nepalīdzēja saglabāt mieru.
Es nekad neesmu pieredzējis tādu Berliāna stāvokli.
Zem mana alkatīgā skatiena meitene kļuva satraukta. Viena no viņas rokām nervozi satvēra otras plaukstas locītavu. Kārtīgās krūtis kleitas dziļajā kakla izgriezumā bieži vien izcēlās, liekot domāt par necienīgām domām.
Ērls Zinborro neizturēja un pirmais pārtrauca klusumu:
– Nu kā tev patīk manas mazās asinis, dralord? Vai der?
Viņš paskatījās uz mani ar ārkārtīgu cerību, bet es pamanīju, kā viņa kakls kļuva slapjš zem kamzola ciešās apkakles un pastiprinājās neveselīgā ķermeņa skābā smaka, sitot viņa ožu ar netīru lupatu.
“No kā viņš baidās? Vai uztraucaties, ka Lindara mums nederēs? – Berlians bija pārsteigts.
"Viss ir izlemts".
Pat ja Lindarra Zinborro nav vienīgā meitene, kas ir piemērota Pūķa ēnā, joprojām nav laika meklēt citu. Jā, un vēlmes.
"Mans! Mans!" – mans pūķis kā traks atkārtoja, apslāpēdams visas pārējās domas.
"Ērl Zinborro," es oficiāli uzrunāju viņas tēvu. – Lindara kļūs par Pūķa ēnu.
Piecēlos no krēsla un piegāju pie meitenes.
Pēdējā