Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi. Edgars Auziņš. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Edgars Auziņš
Издательство: Автор
Серия:
Жанр произведения:
Год издания: 2024
isbn:
Скачать книгу
man neatklāt visas kārtis aiz spēles slota.

      – Paturiet prātā, ka, ja jūs mani narkomānēs, es ēdīšu šīs lampiņas.

      – Zarnu volvuls ātri uzkarsīs.

      "Tu esi sajukusi."

      Burvis salika rokas uz krūtīm, un burve aizvainojoši šņāca, tādējādi paužot šaubas par viņas ķermeņa glābšanas talantiem.

      – Kāpēc es tev esmu vajadzīgs, Gregorijs?

      – Katra kārtīga vīrieša dzīvē līdz trīsdesmit gadu vecumam ir jābūt sievai, apsargātai sievietei vai sirds dāmai. Ja šo trīs nav, es piekrītu raganai, kas mani uzturēs labā formā.

      – Ļaujiet man jūs garīgi atbalstīt? Vairākas pilsētas tālāk, tā teikt?

      – Kā ar sajūtu asumu?

      Alise savilka lūpas smīnā, atceroties sarunu ar māsām un to, ka pilsētas gubernatora dēla izdomātajām jūtām bija pilnīgi dzīvs priekšmets. Nu, ja viņam kāro garšvielu, lai viņam tās ir. Šodien ragana to izsver bez maksas, mainoties.

      Un nav tā, ka burvei nepatīk burvis. Pretēji. Un tā bija liela problēma, jo skaists vīrietis ar noslēpumiem ir gandrīz nāvējošs maisījums jebkurai zinātkārai dabai. Žēl, ka dažkārt risinājums var sagādāt lielu vilšanos. Tante Klotilde, Dievs, svētī viņas audzināšanas veidu, reiz sūdzējās, ka vienīgais, kas ir sliktāks par kungu ar pagātni, ir tas, kuram nav nākotnes. Tā, piemēram, piecpadsmit gadu vecumā ragana uzzināja, ka kādam baronam Palmeram patīk pielaikot sieviešu apakšveļu, kastelāns Viņa Majestātes vasaras rezidencē tik ļoti ciena monarhu, ka viņa portrets karājas viņa pavalstnieka tualetē, bet erchercogs. Vēdu mīl pātagas nevis staļļos. Viņas tante jau no mazotnes gatavoja Alisi pieaugušo dzīvei, nesaudzējot bērna psihi un znota nervus.

      Kariete čaukstēja pa grantēto taku un bremzēja. Gregorijs izkāpa pirmais, galantiski pasniedzot roku.

      – Vai domā palikt? – vīrietis jautāja, smīnot un turpinot spiest meitenes plaukstu.

      "Dodiet man vismaz kanārijputni," Alisija skumji piekrita. Viņai īsti nebija izvēles, lai gan pavīdēja cerība, ka viņai tiks dota brīvība.

      "Mēs neesam tik tuvi kanārijputniem," viņš paliecas pret raganu, "samazinieties ar augstprātīgo sarkano kaķi, kas nāk ēst peles, kā man apliecina Grēta, bet patiesībā ar kūpinātu cūkgaļu."

      Vairāk par ugunīgām runām, karstām naktīm un dārgām dāvanām sievietes sabojāja vīriešu harizma un humors. Tā runāt pilnīgas muļķības ar pilnīgas nopietnības seju nav tas pats, kas lidojumā ķert pūķi aiz astes, ir jābūt talantam. Iespējams, ja ap burvi nebūtu tik daudz noslēpumu, sākot no līķiem un beidzot ar trakām meitenēm, Alise būtu rāpusi no sava ceļa, lai pagrieztu galvu šādam vīriešu pievilcības paraugam.

      Pusceļā uz saimniecības ēku darba devējs nolēma atcelt visas savas privilēģijas ar vienu frāzi:

      “Alicia, es gribētu, lai tu būtu elastīgāka attiecībās ar klientiem…” ragana pacēla uzaci, kas čukstēja: “Sastiprinies, grēciniece, citādi dabūsi ar slotu pa pieri.” Bet meitene nedarbojās tik labi ar grimasēm. – Vienojāmies par sadarbību. Un lai viens no viņa punktiem ir lūgums neiebiedēt nevienu blondīni…

      Netitrs smaids bija liels panākums.

      – Gregorijs, vai Hloja ir tava līgava?

      Kāpēc šis jautājums radās pirmais? Vai viņi nevarēja kaut kā aizklātā veidā sākt izmeklēšanu?

      – Nē, – muižas īpašnieks šaubīgi atzina, jau sajuzdams strihnīna smaržu savā rīta tējā.

      – Draudzene? – tagad nācās izlocīties kā cirka izpildītājam uz virves duci elkoņu virs zemes.

      – Nē.

      – Klients, pacients?

      – Alise, kāpēc šie jautājumi? – Nepietiek ar pašsavaldību, to arī jāprot izmantot, taču, kā burve pamanīja, pacietība nav vīrieša tikums.

      "Tad atbildiet uz pēdējo," viņa pakāpās uz priekšu, spītīgi paceļot degunu. – Ja viņa tev nav neviens, kāpēc man klusībā paciest viņas apvainojumus?

      Smieklu gaismas vairs nedejoja melnajos acu zīlītēs, tur apmetās auksta apdomība, un, ja ne mirkļa episkā daba, meitene būtu pārgājusi no kājas uz pēdu un pārrāvusi vizuālo pavedienu.

      "Tāpēc, ka jums ir jādzīvo un jāstrādā šajā pilsētā," mierīga balss, atzīstot viņas taisnību. – Neatkārtojiet manas kļūdas, nevēršiet cilvēkus pret jums.

      – Citādi ko? – Gordonu ģimenes mantiniece izaicinoši sacīja.

      "Nekas…" viņš paskatījās uz viņu, it kā domādams, ko būtu vieglāk darīt: pārliecināt vai noslīcināt. – Es tevi neierobežoju: tu vari lamāties, taisīt skandālus, mētāties ar kājām un mest senus rokrakstus… Bet tikai ar mani…

      – Tik pārliecināts par sevi? – Alise nošņāca, nolieca galvu uz sāniem un arī cieši aplūkoja noslīkšanas tēmu. Neviens burvis šeit nevar būt šausmas uz nakts spārniem.

      "Jā," vīrietis mierīgi atbildēja. Viņa balsī nebija ne bravūras, ne narcisma, ne ļaunprātības. Viņš paziņoja faktu par savu necaurlaidību.

      "Kā jūs sakāt, burvju kungs," ragana nomurmināja un izdarīja tieši to, ko saņēma atļauju: viņa uzsita ar kāju uz grants, aizcirta saimniecības durvis un iemeta darba devējam bērnišķīgu burvestību, kas nogriež visu pogas uz drēbēm. Un kas? Viņš pats to atļāva. Un, acīmredzot, no nenovērtētas laimes viņš uzsprāga daudzstāvu tirādē.

      13. nodaļa

      Māja gulēja. Tajā ieilgušajā, smagajā miegā tiek aizmirsts ilgi slims vecis. Katru vakaru viņš cer doties prom, bet spēks, atmiņas un ilgi barotais, slimais ķermenis neļauj. Un viņš nopūšas, mētājas un griežas uz robežas starp miegu un realitāti, noguris un noguris no dzīves. Viņam tas ir grūti, tas ir sāpīgi. Gaiss reibina ar kumelīšu un opija smaržām. Gulta jau sen mitra, kamīns izdzisis un siltumu nenes. Tādējādi biezie paklāji uz grīdas, kas nosedz nobružātos dēļus, kļūst piesātināti ar mitrumu.

      Un tas bija dīvaini. Nepareizi.

      Jebkura māja ir tās īpašnieks. Tagad jauns, spēcīgs, pilnīgi bez apspiešanas. Un kāpēc viņa dvēsele, kas slēpjas vecā muižas sienās, ir tik nomocīta? Kāpēc šeit nav sulīga spēka enerģijas, pikanta dzīvība un spēka smaržas? Kas noticis?

      Ragana vienmēr ievēroja, ka māja izskatās pēc burvja. Pat mans tēvs visur varēja saskatīt cietos apņēmības tērauda pavedienus, dzelzs un asiņu un šaujampulvera aromātu. Māja bija monumentāla, ar zināmu snobismu un piekāpšanos. Viņš visiem stāstīja, kāds cilvēks sargā viņa sienas. Un šeit…

      Meitene pieskārās mitrajam mūrim. Viņa atvilka roku atpakaļ, jo steidzīgi vēlējās noslaucīt viskozo plēvi no plaukstas. Kas notika ar viņa īpašnieku, ka viss kļuva piesātināts ar melanholiju un rūgtumu? Alise nesaprata, kā tas bija iespējams, ka dienas laikā tā bija vienkārša māja ar kraukšķīgiem grīdas dēļiem un rozēm vannās, bet naktī tā bija kapenes.

      Viņa atgrūda pēcnāves asociācijas un iegāja virtuvē, kur zem griestiem lidoja maģiskas ugunspuķes. Tas viss ir daiļliteratūra, kurš saka, ka raganas mājvieta sākas ar pazīstamu (tos aizliedza maģiskā konvencija par rīcībnespējīgu radījumu tiesībām), katlu dziru pagatavošanai vai labu skursteni (starp citu, raganas atteicās no šī pārvietošanās veida kopš maģiskās teleportācijas parādīšanās). Īstas burves mājas vienmēr sākas