Sekss bez noteikumiem. Edgars Auziņš. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Edgars Auziņš
Издательство: Автор
Серия:
Жанр произведения:
Год издания: 2024
isbn:
Скачать книгу
tikai nepaģībsti, lūdzu. Žēl, ka Veronika un Timurs aizgāja, viņi to būtu sadalījuši četriem cilvēkiem.

      Es paskatījos uz viņu – viņš jokoja vai kā? No otras puses, kāpēc gan lai viņš nejokotu? Bet es joprojām klusēju. Un tagad, kad viņš paspēra soli man pretī, es vairs neatkāpos – kājas kļuva vājas, pateicoties galdam – es šūpojos, bet stāvēju, tagad viņš mani nedaudz atbalstīja.

      «Vai arī mēs varam atrisināt problēmu savādāk,» priekšnieks kaut kā pārāk viegli ierosināja. Godīgi sakot, es viņa sejā vai tonī nemaz nekonstatēju nekādas dusmas. – Tu izpildi manus divus lūgumus, aizvāc šos atkritumus un neesi neko citu parādā.

      Es jutu, ka nožēlošu šo jautājumu, bet nevarēju to neuzdot:

      – Kādi lūgumi?

      – Pirmkārt, tu man sīki pastāsti par visām savām attiecībām ar manu brāli.

      – Tas ir viss? – Es biju pārsteigts. Tas ir sava veida sīkums. – Es tev jau gandrīz visu izstāstīju! Viņš auļoja, piespieda, auļoja prom. Ja nepieciešams, es varu reproducēt visu sarunu ar māti. Un pat uzrakstiet visu stāstu.

      Viņš pamāja.

      – Nevajag, es saprotu. Un, otrkārt, mēs veicam grozījumus jūsu darba līgumā. Piemēram, mēs mainām punktu par finansiālo atbildību. Jums nebūs parādā atlīdzību, ja mēs runājam par nejaušu, nevis tīšu īpašuma bojāšanu. Tagad es domāju, ka šādi būtu godīgāk.

      Man žoklis atkrita. Tā tas ir – dabiski, neglīti, bet neizbēgami. Labi, ka jau iepriekš izdomāju jautājumu:

      – Tas ir viss?!

      – Protams, nē. Mēs mainām šo vienumu un jūsu grafiku. Slēgtas dienas būs pirmdiena un ceturtdiena. Tieši tā. Jūs varat izelpot.

      Notiekošais bija kaut kā traks. Es salauzu vāzi septiņsimt grandu vērtībā, un viņš… maina līgumu man par labu? Bet pamazām man atklājās:

      – Pagaidi, tad es strādāšu nedēļas nogalē?

      «Tieši tā,» viņš atbildēja, un es redzēju ironiju viņa acīs. «Jo ātrāk mēs to parakstīsim, jo mazāk laika būsiet man parādā pienācīgu summu.»

      Es iekodu lūpā un paskatījos prom. Žēl, ka man joprojām bija grūti izdomāt lietas, bet daudz kas kļuva skaidrs. Nav soda, nav parādu, līgums mainās man par labu. Un sīkums – viņš nez kāpēc grib, lai es atnāku tajās dienās, kad viņš ir mājās. Par ko?

      – Un es varu izstāties jebkurā laikā? – viņa precizēja. – Pat nākamajā sestdienā, bet bez parāda?

      – Noteikti. Visus pārējos punktus nemainām.

      Hm. Hmm, es teiktu.

      – Iesim uz ofisu? Tur ir palikusi tukša vecā, tūlīt visu izdarīsim,» viņš devās uz kāpnēm.

      Es viņam sekoju, bet tagad domāju mazliet ātrāk:

      – Vai jūs saprotat, ka es to tagad parakstīšu un tūlīt pat beigšu? Bet tajā pašā laikā es tev neko nebūšu parādā?

      Aleksandrs Dmitrijevičs atbildēja, nepagriežoties:

      – Vai es radu iespaidu par cilvēku, kurš varētu kaut ko neņemt vērā?

      – Ak nē, nevajag! Tas ir tas, kas kaitina. Interesanti, ko tad es neņēmu vērā? Jūs varētu man uzlikt parādu, bet pēkšņi jūs pats piedāvājat iespēju vienkārši aiziet. Tagad es to rūpīgi izlasīšu, parakstīšu un beigšu. Kāds ir loms?

      Viņš atvēra biroja durvis un ar otru roku iegrūda mani iekšā, lai viņš varētu iet pirmais.

      «Nozveja ir tāda, ka jūs nepametīsit.»

      – Kāpēc? Nē, alga šeit ir izcila, bet es neesmu tik cieši saistīts kā Timurs, piemēram. Vai jūs atkal runājat par prioritātēm?

      Aleksandrs Dmitrijevičs nepaskatījās uz mani. Viņš jau bija ieņēmis krēslu datora priekšā un klikšķināja ar peli, meklējot vajadzīgo failu. Es apstājos pie loga, bet uzmanīgi paskatījos uz viņa profilu, lai nepalaistu garām nevienu vārdu:

      – Nē, Karīna. Prioritātes ir svarīgas, taču zinātkārei šeit būs nozīme. Jūs domājat, kāpēc es to izdarīju – jūs nepametīsit, kamēr neatbildēsit uz šo jautājumu. Ja es grasītos tevi izvarot un nogalināt – ak Dievs, paskaties sev apkārt, es to jau būtu izdarījis. Es to izraktu un darītu vēlreiz, ja vien tāds būtu mērķis. Tātad atbilde ir atšķirīga. Jūs pārņems ziņkārība, kāpēc es to daru. Un šī iemesla dēļ jūs uzreiz nepametīsit.

      «Oho,» es centos izklausīties sašutusi, lai gan zināmā mērā viņam bija taisnība. – Varbūt jūs vienkārši atklāsiet šo noslēpumu?

      – Par ko? Vai pārtraukt spēli pirms tās sākuma?

      – Spēle?

      – Es to izlaboju, pārsūtu uz printeri. Ņem un izlasi.

      Aprīkojums uz stenda radīja troksni, izvedot izdrukātas lapas. Es to pacēlu un pārlaidu acis pār līnijām. Es neatradu nekādu maldināšanu. Viņš laboja punktu par darba grafiku un finansiālo atbildību – tagad es atbildēšu tikai par parādu, ja ar nolūku radīju kaitējumu. Apzinātības pierādīšana ir darba devēja ziņā. Respektīvi, te es vai nu sākšu kaut ko histērijā iznīcināt liecinieku klātbūtnē, vai arī kameras mani filmēs, kā ar šķērēm griezu palagus ar viltīgu seju, bet nekādas nelaimes mani nenovedīs līdz finansiālām saistībām. Viņa paraustīja plecus un parakstījās. Viņa klusi, vairāk pie sevis teica:

      – Līdz sestdienai vēl ir laiks padomāt. Pa to laiku,» es iztaisnojos un nodevu papīrus priekšniekam, «es iešu sakopt lauskas un došos mājās.»

      Viņš parakstījās, nepaskatoties. Nez kāpēc viņš paskatījās uz manu seju.

      – Šodien paliku bez vakariņām. Varbūt varam kaut kur kopā uzkost?

      Tagad tas ir diezgan dīvaini. Esmu jau nomierinājusies un kļuvusi par sevi. Tāpēc viņa piegāja pie galda un nedaudz pieliecās – viņa pat izturēja tiešo skatienu:

      – Nē paldies. Aleksandr Dmitrijevič, es gribētu uzreiz krastā precizēt pāris punktus – tikai tāpēc, lai starp mums nebūtu pārpratumu. Es esmu precējies. Tas nozīmē, ka es neēdīšu vakariņas ar citiem vīriešiem. Es nedarīšu neko tik neskaidru ar citiem vīriešiem.

      – Vai precētiem cilvēkiem ir problēmas ar apetīti? – Viņš nedaudz pacēla uzaci un viltīgi pasmaidīja. – Vai arī precētie pārstāj dzīvot vispār? Pastāstiet arī man, ka precētiem cilvēkiem nav mīļāko – es pat ātrāk noticēšu nepatikšanām ar savu apetīti.

      Mani pārsteidza pēkšņā tēmas maiņa:

      – Mīļākie? Par ko tu tagad runā?

      – Kur ir gredzens? – viņš uz jautājumu atbildēja ar jautājumu.

      «Es to neņemu līdzi uz darbu, lai nepazaudētu,» tagad arī es sarkastiski pasmaidīju.

      – Skaidrs. Tad atgriezīsimies pie mīlētāju tēmas, tas ir interesantāk. Kas tā par sejas izteiksmi? Starp citu, tu šodien salauzi manu mīļāko vāzi.

      – Ak, vai mēs varam līgumā iekļaut šantāžas klauzulu?

      – Vēlreiz pārrakstīt? Vai vēl labāk, ej un apzināti salauž kaut ko citu – un tad es tev parādīšu, kas ir šantāža.

      – Tātad jēgas nebūs?

      – Nebūs. Esmu pārāk noguris darbā. Ja es arī atpūtīšos saskaņā ar noteikumiem, es būšu traks. Kā būtu