Камасутра. Ватсьяяна Малланага. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Ватсьяяна Малланага
Издательство: OMIKO
Серия:
Жанр произведения: Эротика, Секс
Год издания: 0
isbn: 978-966-03-4466-2
Скачать книгу
– там і страждання, і негідні люди, і негідні вчинки, і брудні помисли. Задоволення швидкоплинні, вони приносять із собою безтурботність і легковажність, але не роздуми про майбутнє. Зрештою той, хто живе насолодою, неминуче розчаровується у всіх і в кожному, і навіть у самому собі. Він нікому не потрібний, його зневажають. Більше того, багато гідних мужів, які занурилися в безодню чуттєвих задоволень, занапастили свої сім’ї і втратили друзів. Так, цар Дандак’я з династії Бхок’я, який зловмисно зазіхнув на честь дочки брахмана, був розорений і позбувся престолу. Індра, який збезчестив Ахалайю, дружину мудреця Гаутами, був проклятий Гаутамою і зазнав багатьох прикрощів через свій поганий вчинок. Дорого довелося заплатити за свій потяг до насолод.

      Відповідь:

      Це заперечення не має сенсу, бо чуттєві насолоди необхідні для здоров’я і благоденства тіла не менше, ніж їжа. Більше того, вони являють собою прояви Дхарми і Артхи й також вимагають обачності й поміркованості. Адже ніхто не утримується від приготування їжі лише тому, що її може вкрасти голодранець; ми кидаємо в землю зерна, незважаючи на те, що олені можуть розорити посіви.

      Отже, людина, яка слідує і Дхармі, і Артхі, і Камі, досягне щастя і в цьому світі, і в тому, у який прийде після смерті. Гарні ті вчинки, які не заважають благоденствувати в цьому світі і не приносять шкоди в тому. Гарне будь-яке діяння во славу Дхарми, Артхи і Ками разом та окремо, але не те, яке, сприяючи одній стороні життя, перешкоджає виконанню двох інших.

      Розділ 3. Мистецтва і науки, які повинні бути вивчені

      Слід вивчати Камасутру й розділи цього знання так само, як і науки та мистецтва, які підлягають Дхармі й Артхі. Навіть юні діви повинні пізнати науку Камасутри до заміжжя; після весілля вони можуть продовжувати навчання за згодою чоловіка. Деякі мудреці заперечують це, мовляв, раз жінка не допущена до наук, то й Камасутру їй вивчати не слід. Вацяяна ж на це відповідає, що є жінки, які спочатку володіють Камасутрою, і знання це йде від Кама Шастри, тобто дане самою Камою. І так відбувається не тільки тут – у світі безліч людей, необізнаних у науках, але процвітаючих в ремеслі; натомість учених, які збагнули закони й основи наук, набагато менше. Багато жерців вимовляють ритуальні слова, не знаючи, як вони пишуться. Так само люди йдуть слідом за сприятливими прикметами розташування світил, не знаючи законів астрології. Так само об’їждчики управляються з кіньми і слонами, не знаючи наук. Так само мешканці найвіддаленіших провінцій підкоряються царським указам тільки тому, що вони виходять від царя, не шукаючи інших причин. Так само досвід показує, що є різні жінки: принцеси, дочки міністрів, радників, публічні жінки й куртизанки, які вже опанували Камасутру.

      Тому-то жінці належить вивчати Камасутру, або хоча б її частину, шляхом отримання досвіду з найближчим і довіреним наставником. На самоті вона повинна осягнути шістдесят чотири вміння, що становлять розділ Кама Шастри. Її наставником може бути тільки заміжня жінка