Tema vanemad olid lahutanud, kui Adrienne oli seitsmeaastane.
Mis seal imestada.
Vicist teadasaamine oli talle selgitanud väga paljusid asju, eriti oma ema kohta.
Adrienne pani kohvikruusi suure maaköögi letile. Tema mõtted oli ikka veel kinni oma rõivastusel. Oli ta Adam Sloanile vale mulje jätnud? Kas ta läheb tagasi ja räägib oma vendadele tema väljas istumisest liibuvas mustas hommikumantlis ja öösärgis? Sloanid tundsid Knights Bridge’is igaüht. Jutt võiks ringlema minna. Vic Scarlatti California tütar Carriage Hillis väljas seksikas mustas rüüs … ta ei sobi siia kunagi … ta vallandatakse enne tänupüha …
„Veel kohvi,“ oigas Adrienne. „Palju rohkem kohvi.“
Ta sirutas käe kohvikannu poole ja nägi läbi eesakna Adamit. Mees oli oma tööfurgooni tagaluugi avanud ja tõstis sealt välja veel ühe koti. Ta asetas selle ühele õlale ja hoidis seda furgooni sulgedes ühe käega tasakaalus. Seejärel läks ta läbi külgõue tagasi maja taha.
Adrienne’il polnud aimugi, kui kaua tal kivimüüri ümberehitamine aega võtab, aga ta kindlustab, et on järgmine kord riides, kui mees välja ilmub.
Ta pani uue kohvi käima ja lipsas läbi vana keskkorstnaga maja võõrastemajapidaja eluruumidesse. Selle puitpõrandad olid kooskõlas 1803. aastal ehitatud maja peaosa laiade põrandalaudadega. Olivia Frost McCaffrey, kellele maja kuulus, oli graafiline disainer ning tema eksimatu stiili- ja värvitunnetus ilmnes korteri põrandariietes, linades, rahustavates värvides ja metsatrükistes. Adrienne oleks leppinud valgega ja asi lõpetatud.
Ta sulges ukse ja hingas välja, lastes nüüd hommikumantli vöö lahti, kui tal ei olnud seksikat müürseppa teda silmitsemas. Ta oli mehega eelmisel talvel palju kordi kokku puutunud. Isegi ülimalt hõivatuna, nagu ta oma situatsioonis Viciga oli olnud, polnud ta teadmatuses Adami füüsilistest omadustest. Et ta oli too vaikne Sloan, andis mehe kütkestavusele üksnes lisa. Ja väheste sõnadega ülimalt füüsiline mees …
Adrienne oigas jälle. Mis tal viga oli? Ta raputas selle küsimuse peast, tõmbas hommikumantli ja öösärgi seljast, jättes nad voodi kõrvale kuhja, ning läks korteri eravannituppa. Ta oli lootnud, et Vic on linnas teda tervitamas, kuid Vic oli kümme päeva tagasi mingite kohtumiste tõttu Washingtoni läinud. Peaaegu aasta pensionil olemist polnud rahustanud tema loomult rahutut hinge. Adrienne sai sellest aru. Ta ise oli samuti rahutu. Aga Vic oli ka motiveeritud ja ambitsioonikas, lisafaktor põhjusele, miks ta polnud oma tütrest teadnud, kuni Adrienne eelmisel talvel Kajajärvele oli ilmunud. See polnud ainult tema ema tegu. Ka Vic oli siin rolli mänginud. Ta polnud küsimusi esitanud.
Ta polnud kunagi abiellunud. Ta oli vihjanud, et oli vähemalt korra sellele lähedale jõudnud, kuid Adrienne polnud seda teemat temaga arendanud. Vic oli varajastes kuuekümnendates ja kuigi see polnud väljaspool tõenäosust, kahtles Adrienne, et ta kunagi abiellub. Tema ema polnud uuesti abiellunud. Ta ei olnud rahutu, kuid oli samuti motiveeritud ja ambitsioonikas. Ema oli San Franciscos rajanud eduka turunduskompanii vundamendist peale.
„Ma olen sellega võrreldes tigu.“
Adrienne naeris endamisi, keerates dušivee jooksma. Vähemalt polnud ta ema kunagi vihjanud, et on oma tütres kuidagi pettunud. Neil ei tarvitsenud olla kõige semulikum ema-tütre suhe, aga nad mõistsid teineteist.
Veerand tundi hiljem oli ta duši all käinud, mustadesse teksastesse ja mustjashalli toppi rõivastunud, mustad pahkluusaapad jalga tõmmanud ning teel kööki. Ta täitis oma kruusi värske kohviga. Ta oli idaranniku ajaga enam-vähem kohanenud, kuid vajas hommikul esimese asjana kaks või kolm kruusi kohvi. Müürsepa väljailmumise ehmatus oli ta oma päevaplaanist välja paisanud.
Adrienne istus eesakna kõrvale köögilaua äärde. Adami furgoon oli läinud. Ta tundis üksindusetõmmet. Vic oli tema ainus side Knights Bridge’iga – tegelikult kogu idarannikuga – ja ta oli linnast lahkunud. Vic polnud tervitanud väljavaadet, et ta kauakadunud tütar tuleb kõhklemata tagasi tema omaksvõetud linna võõrastemajapidajaks. „Oled sa kindel, Adrienne?“ oli ta küsinud, kui ta oli Vicile nende uudistega helistanud.
Muidugi ei olnud ta kindel. Ta oli improviseerinud. Just samamoodi, nagu oli teinud oma veiniblogi, veinikonsultatsiooni, Vici koduhoidmisega. Nii ta töötas. Ta paneks kõik, mis tal on, töösse, aga ta ei teadnud, kui kaua see kestaks. Kuu aega? Pool aastat? Kuus aastat?
Kuus aastat mitte, mõtles ta kohvi juues. Praegu keskenduks ta kuuele päevale.
PÄRAST hommiku veetmist oma korteri kõrval väikeses kontoris olid Adrienne’i silmad ähmased. Selleks ajaks, kui ta kööki sisenes, oli ta valmis lõunaks ja muude asjadega tegelemiseks.
Maggie Sloan tõstis köögisaarekesele pandud kahest ostukotist välja toiduaineid. Ta oli punaste lokkide, tedretähnide, türkiissiniste silmade ja lõputu energiaga pööris. Kuigi ta oli meister paljude asjade peale, oli toitlustamine ta põhitöö ja köök seega tema kuningriik. Ta silmitses Adrienne’i. „Oh-oh? Sa oled organiseerinud paberitööd? Sul on selline ilme.“
„Ma olen suur uskuja megaorganiseerimisse. Hüppasin sisse ja sain selle tehtud.“
Maggie võpatas. „Oli see kohutav? Olivia ja mina oleme nädalaid selle kraami lihtsalt kirjutuslauale visanud.“
„Kõik oli täiesti loogiline.“ Kaasa arvatud kirjake, mõtles Adrienne, mille ta oli avastanud kindlustusdokumentide kuhja alt: Adami 1. asi kivimüür. Ta oli Maggie käekirja ära tundnud. „Mul on ainult üks sahtel veel sorteerida.“
„Vau. Olen rabatud.“
„See aitab, et meil ei ole ühtki suurt üritust kuni järgmise nädalalõpuni.“
Maggie noogutas, asetades köögisaarekesele koti õuntega. „Kindlasti. Ma loodan, et see polnud piin.“
Adrienne naeratas. „Ma avasin akna ja kuulasin linde.“
See oli tõsi. Ta oli olnud tänulik ka kerge tuule eest, kui ta oli kündnud läbi informatsiooni igasuguste müüjate, makstud ja maksmata arvete kohta, visiitkaartide, kataloogide, ajakirjadest rebitud lehtede aianduse, dekoreerimise ja toiduideedega, ürituste digitaalse kalendri igakuiste väljatrükkide ja ebamääraste käsitsi kirjutatud märkmete nagu too Adami kohta.
„Kas sa leidsid meie võibolla-kunagi lehed selle koha jaoks?“ küsis Maggie.
„Leidsin.“ Adrienne haaras koti, kui Maggie selle tühjendas. Ta voltis koti kokku ja asetas külmkapi kõrvale köögiletile. „Ma ei lugenud neid. Ma polnud kindel, kas need pole privaatsed.“
„Oh, sa võid neid lugeda. Olivia ja mina kirjutasime need ühel õhtul veinipudeli juures. See oli enne seda, kui ta lapseootele jäi. Võtsime kaks lehte ruudulist paberit ja panime kirja sada asja, mida meile meeldiks selle kohaga teha. Kõik meie lootused ja unistused. Me ei tsenseerinud end. Kirjutasime lihtsalt üles, mis tahes meile ka pähe turgatas, ja pidime jõudma sajani.“
„Ma märkasin lehtedel punaseid plekke.“
„See oli vein. Vein oli kohutav, aga me jõime terve pudeli tühjaks.“
„Ja jõudsite sajani?“
„Täpselt sada. Võõrastemajapidaja palkamine oli päris tipus.“ Maggie naeris, tõstes ühest kotist majoneesipurgi välja. „See oli üks meie kõige arukamaid ideid.“
Adrienne võttis endale õuna. Need olid muidugi kohalikud õunad. Vastavalt kirjutisele kotil Paula Punased. Maggie ja Olivia olid töödrügavad, loomingulised ja võimekad naised, kes olid möödunud aasta jooksul endale niihästi