За кілька років Джон став зовсім дорослим. Він вирішив, що не піде батьковими стопами.
– Бути фермером? Нехай брат Генрі працює на землі, якщо йому подобається, а я хочу чогось іншого!
І Джон переселився у Стретфорд, де для початку став підмайстром у рукавичника. Носити рукавички на той час було не просто правилом хорошого тону, а й ознакою статусу. Городянам потрібно було багато рукавичок, тож клієнтів рукавичникам не бракувало.
Закінчивши навчання, хлопець відкрив свою власну справу з виготовлення рукавичок. Він твердо став на ноги й навіть отримав важливу в місті посаду – став контролером елю. Джон повинен був перевіряти, чи добре варять в місті це традиційне англійське пиво.
Молодий чоловік відчув упевненість у своїх силах і задумався про шлюб. Насамперед Джон купив будинок на Генлі-стріт – цілу садибу із садом і городом.
– Мері тут сподобається, – думав він. – Та чи віддадуть її за мене?
У цьому Джон не був упевнений. Батько Мері, Роберт Арден, не дуже прихильно позирав у його бік. Ардени належали до стародавнього роду. Один їхній предок прославився у війні Червоної та Білої троянд, інший служив при дворі короля Генріха Сьомого.
– Забула про своє походження? – сердився на дівчину Роберт. – Ти – Арден. Син простого фермера тобі не рівня!
– Але Джон – дуже хороший. Погляньте, таточку, якого успіху він досягнув у справах! – могла б заперечити Мері.
– Цього не буде, поки я живий! – мабуть, не раз відповідав він.
Але незабаром Роберт Арден і справді помер. Перечекавши, як годиться, рік жалоби, Джон примчав до Арденів.
– Мері, ти станеш моєю дружиною?! – прокричав він із порога.
– Я вже думала, ти ніколи не запитаєш! – відповіла Мері.
Невдовзі зіграли весілля. А через рік у молодої пари народилася дочка Джоан. Ще через чотири – друга, Маргарет. А потім, через два роки, народився перший син, Вільям.
26 квітня 1564 року маленького Вільяма Шекспіра охрестили в тій самій церкві Святої Трійці, шпиль якої прошиває небо над Стретфордом-на-Ейвоні. Церковний обряд хрещення було прийнято проводити не відкладаючи – на другий або третій день після народження дитини. Тож днем народження Вільяма Шекспіра прийнято вважати 23 квітня.
Це дуже особлива дата: 23 квітня відзначають ще й День святого Георгія. Його малюють верхи на коні. У руці – меч або спис, а під копитами скакуна – повержений дракон. У святого Георгія та Вільяма Шекспіра є дещо спільне. Вони обидва «трясуть списом». Святий Георгій – покровитель Англії, Шекспір – один із її символів.
А ще точнісінько в цей самий день через багато років обірветься земне життя видатного драматурга. Але поки краще розповімо про його дитинство.
1. Що означає прізвище Шекспір?
2. Ким були батьки Вільяма? Як вони познайомилися?
3. Відшукай в Інтернеті фотографії Стретфорда й церкви Святої Трійці. Розкажи, що на знімках привертає твою увагу?
Конец