Гендерне тяжіння: виклики та рішення. Катерина Левченко. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Катерина Левченко
Издательство: OMIKO
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 0
isbn:
Скачать книгу
Безпеки ООН ухвалила Резолюцію 2242 (2019 рік). Її присвячено питанням відповідальності та участі чоловіків і хлопців у залученні жінок до вирішення питань встановлення миру та безпеки, партнерства з жіночими організаціями. Резолюція 2242 (2015 рік) наголосила на ролі жінок у боротьбі з насильницьким екстремізмом і тероризмом. Вона зупинилася на вдосконаленні методів роботи Ради Безпеки стосовно жінок, миру і безпеки, а також узагальнила ґендерні рекомендації незалежної Групи з операцій на користь миру і глобального дослідження.

      В квітні 2019 року РБ ООН прийняла Резолюцію 2467 щодо боротьби з сексуальним насильством під час збройних конфліктів. Резолюція закликає учасників конфлікту вжити термінових заходів, щоб попередити та подолати сексуальне насильство, пов’язане із конфліктом, зокрема заходів з ліквідації безкарності за сексуальне насильство, пов’язане із конфліктом, та забезпечення своєчасної допомоги потерпілим.

      Тематика Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека» належить до пріоритетів роботи українського Уряду. Так, 24 лютого 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив Національний план дій з виконання цієї резолюції на період до 2020 року. Робота над Національним планом дій «Жінки. Мир. Безпека» з імплементації положень Резолюції 1325 відбувалася в тісній співпраці з організаціями громадянського суспільства, які ще на початку 2014 року ініціювали підготовку цього Плану.

      Національний план дій містить десять основних завдань, для досягнення яких заплановано конкретні заходи.

      1. Оцінка впливу конфліктів на національну систему забезпечення прав людини, зокрема щодо захисту, надання допомоги та реабілітації постраждалих від ґендерно зумовленого насильства, участі жінок у встановленні миру та запобіганні конфліктам.

      2. Оцінка впливу кризи на інфраструктуру, організацію та функціонування системи надання послуг.

      3. Координація діяльності суб’єктів взаємодії, які працюють над впровадженням резолюції Ради Безпеки ООН 1325.

      4. Організація фахової підготовки кадрів.

      5. Розширення участі жінок у розбудові та встановленні миру, формуванні культури миру.

      6. Підвищення обізнаності населення з питань безпечної поведінки під час перебування в районі проведення Антитерористичної операції, населеному пункті, розташованому на лінії зіткнення, та на тимчасово окупованих територіях.

      7.  Запобігання та протидія насильству щодо жінок.

      8. Удосконалення системи захисту жінок і дівчат, які постраждали від конфліктів (ідентифікація, створення системи допомоги, інформування про допомогу).

      9. Створення системи всебічної допомоги постраждалим від конфліктів.

      10. Оцінка впливу та ефективності впровадження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2020 року.

      На виконання Національного плану дій також розроблено обласні та відомчі плани (в Міністерстві оборони України,