Як ходити до музею. Йохан Идема. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Йохан Идема
Издательство: Ранок
Серия:
Жанр произведения: Изобразительное искусство, фотография
Год издания: 2014
isbn: 978-617-09-5913-3, 978-617-09-5909-6
Скачать книгу
й у такий спосіб подолаєте труднощі, які ставить перед нами білий куб. Адже звична поведінка в музеї – «йти повільно, але не зупинятися», як висловилась письменниця Гертруда Стайн, рідко буває найбільш результативною.

      Дізнайтесь, як музейні доглядачі можуть стати вам у пригоді. Вивчіть просте правило, яке дозволить відрізняти добре мистецтво від поганого. Відкрийте для себе здатність дітей показати вам відблиски великого світу, приховані за мистецькими творами. Прагнення задовольнити свій інтерес спонукатиме час від часу сходити з протоптаної стежки, коли вам захочеться взяти на себе ініціативу або ж у вас виникне якась цікава думка. Ця книжка показує, як, виявивши трохи зухвальства та креативності, ви можете знайти ті нові й захопливі способи взаємодії з мистецтвом, що зроблять ваш візит до музею справді результативним.

      Книжка «Як ходити до музею» створена як практичний і водночас цікавий посібник, призначений для допитливого та рішучого відвідувача музеїв. Сподіваємося, вона дасть вам натхнення, щоб зробити художній музей місцем, сповненим життя, і джерелом задоволення. Мені б хотілося, щоб ви не просто прочитали книжку, а, радше, почали діяти відповідно до висловлених у ній ідей. Адже художній музей, зрештою, є тим, чим ви його зробите.

      Як читати цю книжку

      Надати змістовності вашому перебуванню в музеї – не означає зробити щось правильно. Скоріше це означає робити багато речей інакше. Тому й книжка не написана як один суцільний текст, який ви мусите прочитати від початку до кінця. Натомість у ній 32 поради – або, якщо хочете, стратегії відвідувача, – які допоможуть зробити ваші відвідини більш осмисленими.

      Мета кожної поради – надихнути або спонукати вас оцінити, як ви поводилися в музеї досі, та з’ясувати, які ви маєте можливості поводитись інакше. Деякі з цих підказок стосуються внутрішнього облаштування музею, інші зосереджені на тому, як дивитися на твори мистецтва та як взаємодіяти з іншими відвідувачами. Для зручнішого читання стратегії пронумеровані, але не класифіковані. Ви вільні читати їх у тій послідовності, яка вам більше до вподоби.

      1. Як вигідно скористатися знаннями музейного доглядача. Очі музею

      Парадоксальність роботи доглядача полягає в тому, що він є найбільш видимим працівником музею і водночас його найчастіше не помічають. Можливо, так відбувається, бо ми схильні сприймати доглядачів, які нерідко стоять мовчки з кам’яним виразом обличчя, скоріше як машини, аніж як живих людей. Це прикре непорозуміння. «Музейні доглядачі знаходять тих, хто заблукав, спрямовують розгублених і рятують малюків від зіткнення з нерухомими скульптурами», – так характеризує значення цих працівників музею журналіст Девід Волліс. Щоб давати раду тим, хто обмацує картини, контрабандистам газованих напоїв і самопроголошеним арт-критикам, доглядачі мусять бути водночас пильними, як офіцери поліції, та співчутливими, як вихователі дитсадка.

Скачать книгу