Jest prezesem Izby Budowniczych i Związku Plastyków, sekretarzem Koła Architektów i Rady Sztuki, dyrektorem Polskiego Towarzystwa Budowlanego, zasiada w radzie nadzorczej Banku Budowlanego.
W 1912 roku żeni się z Elżbietą Stenzel, córką nadinspektora kolei wiedeńskiej. To ona wnosi w posagu willę w Brzuchowicach.
W 1914 roku przychodzi na świat Lusia, w roku 1917 – Staś.
Po ślubie Elżbieta zachowuje się dziwnie. Zapomina o rzeczach ważnych, nie zawsze wie, kim jest, nie rozpoznaje bliskich, czasem nawet własnych dzieci. Budzi się przed świtem, krąży po domu z małą miotełką i zmiata nieistniejące śmieci. W roku 1923 trafia do zakładu zamkniętego dla obłąkanych w Kulparkowie pod Lwowem.
Zaremba pisze: „Byłem czterdziestoletnim wdowcem dla pogrzebanej żywcem w szpitalu żony, ojcem dwojga dzieci, Lusia liczyła lat dziewięć, Staś miał sześć. Dzieciom, które chciałem umieścić na wsi, w Brzuchowicach, bardzo przydać by się mogła bona”.
– Musisz wziąć dla swoich dzieci bonę, która zarazem będzie prowadzić ci gospodarstwo – powiedziała latem roku 1924 majorowa Baltinowa.
I zanim zdążył cokolwiek odpowiedzieć, dodała:
– Znalazłam właśnie osobę odpowiednią. Miła, żywa, wesoła, energiczna, rządna, sprytna. Przy tym znajduje się w ciężkim położeniu, bardzo zależałoby mi, aby jej dopomóc.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.