– Wydaje mi się, Golan, że rozwój cywilizacji zmierza w kierunku coraz większego ograniczania prawa jednostki do prywatności – powiedział Pelorat.
– Być może masz rację. Jednak wcześniej czy później będziemy musieli wejść w nadprzestrzeń, bo inaczej będziemy skazani na przebywanie przez resztę życia w odległości parseka czy dwóch od Terminusa. W takim przypadku moglibyśmy sobie tylko pomarzyć o podróżach międzygwiezdnych. Natomiast przechodząc przez nadprzestrzeń, doświadczamy nieciągłości zwykłej przestrzeni. Przechodzimy stąd tam, co oznacza czasami setki parseków, w ułamku odczuwanego przez nas czasu. Odnajdujemy się nagle daleko od miejsca, w którym byliśmy przed chwilą, a że można się tak poruszać w dowolnym kierunku, nie sposób przewidzieć, gdzie ponownie wynurzy się statek, i praktycznie nie można go już śledzić.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.