See kogemus andis mulle muidugi võimaluse paljusid asju uuesti läbi mõelda. Esiteks mõtlesin paisata kogu jõu sellele, mida ma teadsin oma haigusest, et saada lahti sümptomitest – reiki, kinnitused (afirmatsioonid), visualisatsioonid ja üldse kõik, mida keegi oli soovitanud. Aga midagi ei juhtunud. Paranemist ei tulnud. See oli kõige kohutavam. Eelnenud viie või kuue aasta jooksul oli nii, et ükskõik, mis mul ka viga oli, kas oli tegu peavalu, sõrmede ukse vahele jätmise või pahkluunihestusega, aitas ainult sellest, et panin käed enda peale ja lasin reikil endast läbi voolata. Minutite jooksul või mõne tunni pärast oli valu ja turse kadunud. Miks see nüüd ei töötanud?
Mind valdas depressioon ja ma küsisin seda endalt mitmeid kordi. Aga lõpptulemusena pidin ma endale tunnistama, et ma olin haige ja vähemalt selle aja on mu elu midagi muud, kui see oli olnud, sest ma polnud suuteline tegema enamikku neist asjadest, mida ma olin harjunud tegema. See oli aeg, kui ma hakkasin ennast ravima. Nagu näete 2. peatükis, on enesetervendamise protsessis neli etappi ja oma meeleheites olin ma leidnud neist üles kaks – haiguse tunnistamise ja aktsepteerimise.
Olles õpetanud reikit mõned aastad, polnud ma suhtunud tõsiselt haiguste varjatud põhjustesse, ma tundsin teooriat, aga kui asi puudutab minu enda haigust, unustasin ma kõik või pigemini ei tahtnud selle peale mõtelda. Nüüd hakkasin ma seda küsimust uurima, otsima põhjusi, miks ma haigeks jäin (kolmas staadium enesetervendamise protsessis). Mediteerides sel teemal ja otsides juhatust oma kõrgemalt Minalt, hakkasin ma mõistma, et ma olin oma keha halvasti kohelnud – ja seega ka oma mõistust, emotsionaalset Mina ja vaimu – sundides teda ületama oma taluvuse piire. Nii füüsilisel kui metafüüsilisel tasemel olid paljud stressiaastad, millele olin oma keha allutanud, lõpuks keha kahjustama hakanud ja ma vajasin radikaalset muutust ja seda püsivalt.
Seega asusin tegutsema – enesetervendamise viimane etapp. Ma astusin mõningaid lihtsaid praktilisi samme, hakkasin tervislikumalt toituma ja kõrvaldasin menüüst mõned toidud, mis olid tuntud oma artriiti süvendava mõju poolest, muutsin oma suhtumist paljudesse asjadesse, kaasa arvatud vastuseis tavameditsiinile. Ma olin nii kinni oma ideedes (huvitav, et seda tuntakse kui artriidi üht põhjust), et keeldusin võtmast mingeid muid ravimeid kui ainult standardseid põletikuvastaseid preparaate ja valuvaigisteid – ja neidki vaid vaevu taludes.
Pärast seda, kui ma olin õppinud üle saama vastuseisust kõigele, mida mu arstid soovitasid, olin ma paari nädala jooksul sobivat ravimit tarvitades uus inimene. Ma olin jälle liikuv või vähemalt piisavalt liikuv, et loobuda kepist, sõita autoga, teha endale jälle süüa ja saada endaga hakkama. Reiki oli lõpuks läbi tunginud vastupanukihtidest ja toonud pinnale fraasi „millele sa vastu seisad, see püsib” mõistmise. Kõik jõupingutused, mida ma olin pannud vastuseisu oma haiguse suhtes, olid asjatud. Kõik, mida oli vaja, oli „lase minna, lase voolata”.
Ma loobusin püüdest elada edasi oma vana elu ja lõpetasin valutavate kohtade hõõrumise, tundes kahetsust sellest, et ma ei suutnud enam endiselt ringi lennata ja asju ajada, selle asemel sain ma uue elu – olla mina ise. Ma ei mõtle endaks olemise all neid paljusid rolle, mis mul olid ringi tormates – ema, tütar, ärijuht, tervendaja, reiki meister – sest need kõik olid maskid. Ma loobusin elurollidest, mida teised inimesed minult ootasid, ja keskendusin iseendale.
Ma sõin tervislikult, magasin palju, andsin endale palju reikit, mediteerisin regulaarselt, sain juhatust oma kõrgemalt Minalt, lugesin tohutult, et endast rohkem teada saada, samuti ka oma armastatud metafüüsilistel teemadel, ma lõdvestusin ja esmajoones just nautisin oma rahuküllast elu – lubasin oma loovale Minale enam ruumi, nii et sain kirja panna oma esimese raamatu reikist, mis ilmus 1999. aastal.
Sellest ajast on mu tervis üha paranenud. Ma pole veel sajaprotsendiliselt terve, aga mul on perioode, kui ma olen peaaegu nii terve. Nagu ma olen öelnud, olen ma ikka veel teel, tervenemise teel. Aga mu hoiak on selline, et sellega on okei. Mul on veel õppetunde, mida ma pean omandama, vahel tekivad mul artriidi ägenemised, see juhtus ka selle raaamatu ühe peatüki kirjutamise ajal. Aga see juhtub alati siis, kui ma ei pööra tähelepanu mingitele probleemidele või kui kusagil on mingid negatiivsuse sügavamad kihid või blokeeringud, millest tuleb vabaneda. Kohe, kui ma asun otsima sügavamat teadvust ja probleemi mõistmist ning astun samme asjade õigele rajale saamiseks, taanduvad sümptomid ja mu tervis on jälle korras.
Analoogia on siin suitsuanduriga, mis hakkab tööle tulekahju korral, samamoodi hakkab mu keha hoiatama mind, kui ma olen õigelt teelt kõrvale kaldunud. See on mu enda keha häiresüsteem. Igaühel meist on vähemalt üks selline – mingi meie keha osa, mis hakkab tööle kohe, kui midagi on valesti – näiteks pidevad peavalud, seedehäired, kurguinfektsioonid, nahahaigused või seljavalud. Nagu te näete 2. peatükis, on täiustunud vaimse arengu üks tulemusi võime paremini tähele panna oma keha sõnumeid. Üha suurema hulga reiki energia endasse tõmbamine mingi aja jooksul kasvatab järk-järgult võimet tervendada mitte üksnes füüsilisi sümptomeid, vaid ka nende sümptomite mentaalseid, emotsionaalseid ja spirituaalseid põhjusi.
Mu elu on nüüd täielikult teine, kui see oli varem, reiki on toonud minu ellu kõik selle, mida ma olen juba soovinud: terviklikkuse ja harmoonia, rahu ja eesmärgitunde, emotsionaalse tasakaalu, rõõmu, õnnistuse ja rahuldustunde. Ma ei suuda kujutada oma elu ilma selleta. Reiki õpetamine on toonud mulle palju rõõmu ja rahuldust ning mulle meeldib see väga, et mul on võimalus mängida teatud osa selles, kuidas reiki muudab inimesi. Ma naudin tõeliselt hämmastust nende nägudel, kui nad tunnevad esmakordselt reiki voogamist läbi keha.
Ma tean, et kõige tähtsam osa minu elu eesmärgist on jätkata inimeste õpetamist ja reikist kirjutamist ning ma olen põnevusega ootamas tuleviku võimalusi. Panin hiljaaegu aluse oma Questi keskusele, kus ma saan õpetada reikit ja muid metafüüsilisi ning spirituaalseid kursusi ja ma teen seda vanuses, mil paljud teised inimesed jäävad pensionile. Aga nüüd elan ma elu, mida ma armastan, ja kes tahaks sellisest elust loobuda.
See, mida ma loodan nüüd selle oma kolmanda reiki raamatuga teha, on anda teile mõningaid unikaalseid meetodeid reiki loovamaks kasutamiseks, selleks et kasvada isiksuslikult ja spirituaalselt. Rõhk on siinjuures reiki nautimisel ja rõõmul, mida me sealjuures saame, et elada tervislikumat ja tasakaalustatumat elu, tundes austust, mida on see meetod ära teeninud kui üks suurimaid kingutusi maailmale – kõikidele sobiv tervendamissüsteem, mida on kerge õppida ja kasutada. Ma soovin teile rõõmu teie tervendamisteekonnal!
Esimene osa
Reiki, tervis ja tervendamine
1. peatükk
Reiki ja tervis
Hea tervis on midagi, mida me kõik tahame ja vahetevahel oma elu vältel tunneme end suurepärases seisundis olevat, aga kahjuks mitte alati. Võib-olla pole perfektne, sajaprotsendiline tervis kogu eluaja jooksul võimalik, sest me ei ela täiuslikus maailmas, kus kõigil on täiuslikud geenid, igaüks sööb tervislikku toitu ja kasvab üles täiuslikult tasakaalustatud, hoolivas ja armastavas ümbruses, mis on tulvil harmooniat, rahu, armastust ja rõõmu. Sellist utoopiat ei eksisteeri. Aga siiski on võimalik taotleda tervise optimumi. Me võime teha ise oma hea tervise jaoks parima ja nagu selle raamatu järgnevad osad näitavad, on reiki üks neist vahenditest, mida me saame kasutada selle saavutamiseks.
Mis on reiki?
Reiki on jaapanikeelne sõna, mis tähendab spirituaalset energiat või universaalset elujõuenergiat. Jaapanis kirjeldatakse sellega igasugust ravimise vormi, mis kasutab spirituaalset energiat. Reikit kujutatakse jaapani kanji kalligraafias kahel veidi erineval moel. Vasakul kujutatu on moodsam vorm, paremal kujutatu vanem traditsiooniline kuju.
Läänes on sõna „reiki” saanud sünonüümiks