Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса. Майкл Кусумано. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Майкл Кусумано
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Управление, подбор персонала
Год издания: 2015
isbn: 978-617-12-3042-2,978-617-12-2445-2
Скачать книгу
за два чи п’ять».[30] Замініть «Microsoft» на «Intel» або «Apple», і ці слова могли так само сказати Ґроув або Джобс.

      Путівник книгою

      Ми довгий час вивчали діяльність Ґейтса, Ґроува і Джобса, ми глибоко поважаємо і шануємо всіх трьох керівників, але це не означає, що ми дивимося на них крізь рожеві окуляри. Жоден з трьох не був непохибним. Усі припускалися помилок і в побудові стратегії, і в її реалізації. Траплялося, вони просували на ринок продукти, які зазнавали невдачі або з’являлися там запізно і не виправдовували сподівань. Усі троє часом діяли занадто повільно і втрачали стратегічні можливості, хоча ресурси компаній зазвичай дозволяли їм згодом надолужити згаяне. За час керівництва всіх трьох у компаній були проблеми із законом. Microsoft, Intel і Apple підписували мирову угоду з Департаментом юстиції США або Федеральною торговельною комісією щодо обмеження діяльності монополістів і стикалися з антитрестовими розслідуваннями по всьому світі.

      Проте ми впевнені, що Ґейтс, Ґроув і Джобс є трьома найуспішнішими CEO та стратегами у світі хай-теку, мабуть, за всю його історію. Вони були майстрами стратегії та напрочуд ефективними організаторами. Вони визначали довго- та короткострокові цілі для своїх компаній і налаштовували організації на успіх, очолювали команди, які працювали з максимальною віддачею, і були поза конкуренцією протягом довгого часу. Тоді як їхні перемоги (і невдачі) у минулому, їхні уроки не підвладні часу. П’ять правил, які ми наводимо в цій книзі, щоб пояснити їхній підхід до стратегії та її втілення, можуть допомогти керівнику будь-якої організації впевнено прямувати в майбутнє.

      У перших трьох розділах розглянуто основні стратегічні принципи, які допомогли Ґейтсу, Ґроуву та Джобсу досягти величезного успіху. Розділ 1 – про те, як уявити бажане майбутнє, а потім шляхом зворотного відліку визначити дії, до яких потрібно вдатися сьогодні. Протягом перших п’яти років як CEO Ґейтс і Ґроув обидва розвинули унікальний, проникливий погляд на світ; Стів Джобс оволодів цим могутнім даром передбачення не раніше, як вдруге з’явився в Apple. Що не менш важливо, усі вони вміли негайно перетворювати уявне на реальність, а таке трапляється значно рідше. Передбачаючи потреби споживача, обмежуючи можливості конкурентів, змінюючи галузеві тенденції на свою користь, вони перетворювали ідеї на стратегії та дії.

      У розділі 2 йдеться про те, як зважитися на рішучі кроки і залишитися розсудливим, не наразити компанію на зайвий ризик. Ринки високих технологій під впливом мережевих ефектів можуть розвиватися вкрай швидко, і за мить один стає переможцем, а інший зазнає поразки. Ґейтс, Ґроув і Джобс – кожен з них часто грав по-великому й не завжди вигравав. Але вони дуже рідко вдавалися до надмірно ризикованих авантюр, коли втрати могли бути незворотними. Ретельний вибір часу та розподіл великих ставок, інвестиції в різноманітні проекти дозволяли їм пом’якшувати ризики.

      Розділ 3 розповідає про відносно новий підхід до стратегії, що радше потребує створення платформ і екосистем,


<p>30</p>

Gates B. Business @ the Speed of Thought: Using a Digital Nervous System. – New York: Warner Books, 1999. – P. 182.