Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks. Meister Denise Liotta Dennise. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Meister Denise Liotta Dennise
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Эзотерика
Год издания: 2016
isbn: 9789949963249
Скачать книгу
negatiivsed maastikuvormid

      Siin peatükis kirjeldan ma kõige tõsisemaid jõukust murendavaid formatsioone, mida sa kohata võid. Mõned neist on lausa kurikuulsad, sest rikuvad feng shui põhimõtteid ja enamasti on nende mõju kiire; samas teiste puhul võib mõju avalduda alles pikema aja möödudes. Kui sa juhtud elama kahe või enama siin käsitletud formatsiooni läheduses, võib su rikkus juba lühikese aja jooksul märgatavalt kahaneda. Pööra sellistele pinnavormidele tähelepanu, kui plaanid osta või rentida endale elamist, hoonet oma äri tarvis, ülesharimata maatükki või kontoriruume. Need topograafilised anomaaliad võivad saada su edule takistuseks.

      Vesi, vale asetusega vesi ja vee väljavoolud

      Kõik on ju suhteline, seega – mida tähendab valesti paigutatud vesi või vales suunas välja voolav vesi? Mõlemad need on seotud ukse esikülje suunaga. Sobilikus kohas vesi (näiteks bassein) sinu krundil on suhtes ukse suunaga. Ka see, kuidas vesi võib või ei või väljuda, põhineb ukse suunal – tavaliselt tähendab see peaust, maja eesust (see kehtib suurte, avatud äravoolude puhul), kuigi väljumiseks võib arvestada ka tagauksega. Kui vesi on territooriumile sisse toodud, võib see sinu rahalisele seisule mõjuda kolmel moel: see võib jääda neutraalseks, tuua endaga kaasa rikkusi või viia pankroti või vaesuseni. Reaalne vesi, mis voolab välja läbi avatud äravoolu, või virtuaalne vesi (teed või sõiduteed), mis su krundilt väljub ja rikub feng shui põhimõtteid, võib tuua endaga rahalisi katastroofe. Siin peatükis käsitlen neist formatsioonidest kõige tõsisemaid, näiteks kaheksat teed hävingule.

      Juhul kui tegemist on inimkäeliselt loodud vee-elementidega, tuleb seoses rikkuste teenimise või kaotamisega analüüsida järgmisi tunnuseid: selle paiknemist territooriumil, vee voolamise suunda ja vajaduse korral vee väljumise kohta ja suunda. Näiteks kas sinu maastikuarhitekt kujundas kena ojakese, just sellise, mida sa nägid ühes populaarses telesaates? Kas ta kujundas kuhugi ka äravoolu või vee väljumiskoha? Kui ükskõik milline peamistest vee printsiipidest pole õigesti lahendatud, võib see põhjustada rikkuste ja varade kahanemist.

      Samu põhimõtteid tuleb järgida ka vee-elementide puhul siseruumides – näiteks sisebasseinid, ojakesed, veeseinad, akvaariumid ja purskkaevud. Iga kodu aktsepteerib vett isemoodi, seetõttu ei paku klassikaline feng shui vee paigutuse puhul kõigile ühtmoodi lahendusi. Nii et vaata ette, enne kui kipud järgima lääne feng shui soovitusi sättida vee-elemendid niinimetatud rikkuse nurka või maja põhjapoolsesse ossa – sellised nõuanded võivad anda negatiivseid tagajärgi, sest vee paigutamine on unikaalne ja spetsiifiline iga hoone puhul.

      Et rikkust tuua, peaks korralikult paika sätitud bassein olema majaga proportsioonis ega tohiks selle üle domineerida. Kandilistele ja ruudukujulistele tuleks eelistada ringi- ja neerukujulisi või ovaalseid basseine; teravad nurgad võivad majja meelitada sha’d (negatiivset chi’d).

      Vee-elementi – purskkaevu, veeseina või akvaariumi – pole kunagi soovitatav paigutada magamistuppa; see segab su und, sest liikuv vesi on yang. Sügava une jaoks peaks magamistuba olema yin. Üheks erandiks on see, kui elad ookeani ääres ja hoiad uksed-aknad avatuna – see on lubatud. Ookeani hääl on ürgne ja meenutab emaüsas viibimist, äiutades inimesed sageli sügavasse, kosutavasse unne. Kui elad mere läheduses, on parimaks variandiks elada kõrges ehitises, näiteks korterelamus või kõrghoones. Kui sul on eramaja, peaks see olema piisavalt suur, et ookeani võimsa energiaga toime tulla; vastasel korral võib see põhjustada ebaõnne. Mitmed meistrid usuvad, et meri on liiga palju vett ja see on liiga võimas, et selle kõrval oleks hea elada. Siiski, kui oled end hästi paika seadnud, võib ka see raha sisse tuua.

      MEISTRI NÕUANNE

      Selgita välja oma kodu täpne kompassisuund. Järgmiseks leia 6. või 7. peatükist oma kodu jaoks vastavalt hoone esikülje suunale sobiv veepaigutus. Kui sul on maa ookeani ääres, konsulteeri mõne feng shui meistri või praktiseerijaga, et paigutada oma kodu või kõrghoone sobivasuunaliselt, nii et võiksid kasutada kõiki võimalikke rikkusi kasvatavaid eeliseid.

      Ekstreemsed nõlvad või järsud langused

      Kaljused pinnavormid võivad muuta su omandi, raha ja elu ebastabiilseks ja raskesti kontrollitavaks, sest ekstreemsed nõlvad ja langused hajutavad energiat ja muudavad selle laialivalguvaks. Mõtle mööda järsku kuristikku alla voolava veevoolu intensiivsusele. Selle jõud liigutab kive ja paigutab pinnast ringi – sama juhtub ka sinu varaga. Üks kõige hullemaid stsenaariume on väga järsk kallak krundi tagaosas. Mida teravam on kalle, seda ohtlikum on olukord. Neljakümne viie kraadine kallak võib põhjustada tõsise varade laialivalgumise. Püstloodne kalju on veel hullem. Kui puuduvad kaitsvad tugiseinad, võib sul jõukus kiirelt käest libiseda. Inimesi, kes kolivad sellisel maatükil asuvasse majja või ise sinna maja ehitavad, tabab üks halb sündmus teise järel.

      Ma olen näinud valdusi, kus maa langeb kahel või enamal küljel. Mõnel juhul võivad omanikud küll esimese hooga suurel hulgal raha teha, kuid lõpuks hävivad nende rikkused ühe või teise sündmuse tagajärjel, olgu põhjuseks siis langused aktsiaturul, põrgulikult raske lahutus või pankrotti läinud äriettevõte. Ma tean perekonda, kes pärast uude majja kolimist kaotas vähem kui kahe aastaga enam kui kahe miljoni dollari väärtuses aktsiainvesteeringuid. See maja asus karmis Fountain Hillsi piirkonnas Arizonas ja seda ümbritsesid igast küljest järsud nõlvad. Ekstreemsed nõlvad vajavad ekstreemseid meetmeid – stabiliseerimist ulatusliku maastikukujunduse abil ja seinte ning kividest teeradade või teiste inimkäeliste struktuuride ehitamist. Vastasel juhul võivad su varad sattuda löögi alla. Selleks, et sulle rahaõnne tuua, peab energia saama koguneda ja püsima jääda. Pea meeles, et sama halvad on ka maja poole kaldu olevad järsud nõlvad, sest need toovad endaga kaasa liiga intensiivse energia ja põhjustavad mitmeid probleeme raha, tervise ja suhetega.

      MEISTRI NÕUANNE

      Kindlusta järsu kaldega nõlvad tugiseinte, korraliku piirdeaia, kiviteede ja teiste inimkäeliste struktuuridega ning ulatusliku haljastuse ja maastikukujundusega või kombinatsiooniga kõigist eelmainitutest. Kui su omand on kaitstud, võid sa loota kohe häid tulemusi ja tunned tuge igas oma elu valdkonnas. Kui maa on kindel ja stabiilne, saab inimene jõudsalt edeneda. Energia oma elupaiga piiridesse vangistamine ja selle hoidmine toob sulle suurt rahaõnne.

      T-ühenduskohad või T-teed

      T-ühenduskohad või T-teede formatsioonid tekivad kahe tee ristudes, moodustades T-tähe sarnase kujundi. Üks kõige kahjulikumaid formatsioone maja või garaaži puhul on see, kui ehitis asub sellise T ülemises keskmises osas. Tee, mis toimib T varrena, on otsene energiajuht peaukse ehk maja sissepääsu suunas. Energia on hea, kuid liiga palju energiat on destruktiivne ja energiat, mis liigub liiga kiiresti, nimetatakse tapvaks energiaks. Energia üleküllus ikestab hoone asukad, põhjustab lahkhelisid, rahalisi kaotusi, abielulahutusi, õnnetusi ja muud ebaõnne.

      On ilmselge, et T ülaosa keskel paiknev maja või garaaž on otseselt löögi all, selle haavatava asukoha tõttu juhtub tihtipeale, et sellele sõidab sisse mõni auto. Kohalikes uudistes räägitakse sellistest õnnetustest üsna sageli. Feng shui’s on alati eelistatud, et maja peauks oleks näoga tee poole, kuid otse maja ukseni toov tee on liiast ja toob endaga uskumatult halba õnne. Selle pärast soovitan ma oma klientidel mitte mingil juhul osta maja, mis paikneb T-ühenduskohas, hoolimata sellest, kui suurepärane see välja näeb või kui hea tehinguga ka tegemist pole.

      Energia intensiivsuse maandamiseks on võimalik kasutusele võtta mitmeid vastumeetmeid. Esiteks, uks peaks olema kaitstud millegagi, mis suudab auto peatada. Mina olen kasutanud selleks maastikul suuri rändrahne, telliskiviseinu ja teisi tugevaid materjale. Seda läheb tarvis neil, kes on sellise maja juba ostnud.

      Kord pidasin ma Arizonas, Scottsdale’is, ühes eksklusiivses mööblipoes loengut grupile sisekujundajatele ja meil tulid parasjagu jutuks T-ühenduskohad. Üks kujundajatest rääkis meile naabermajast, millele oli juba kolm korda sisse sõidetud, hoolimata sellest, et omanikud olid paigaldanud kaitsva seina. Kui ma märkisin, et sellised majad on pidevalt müügis, kinnitas sama ka üks teine kujundaja.