Історія речей. Дитяча енциклопедія. Отсутствует. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Отсутствует
Издательство: Фолио
Серия:
Жанр произведения: Учебная литература
Год издания: 2009
isbn: 978-966-03-3899-9
Скачать книгу
поступається найкращим сучасним зразкам! Не менш якісними, до речі, виявилися і єгипетські тканини, датовані 2500 роком до нашої ери… Мумії, наприклад, єгиптяни обгортали широкими бавовняними стрічками, щільність яких 540 ниток на один дюйм. Для порівняння: найкращі сучасні англійські тканини мають густину не більше 350 ниток на дюйм. До речі, одна зі стандартних сучасних назв бавовняного текстилю – коттон – теж має давнє походження і утворилася з арабського позначення тканини цього типу.

      Минали роки, і людство почало шукати нові можливості для урізноманітнення свого гардеробу. Оскільки наші предки мали вже у своєму розпорядженні зручний, теплий і функціональний одяг, перед ними постало поняття витонченості. I тоді на арену моди вийшов шовк…

      Вважається, що батьківщиною шовкових тканин є Китай. Згідно з легендою, імператриця Хен Лінг Чі, яка жила приблизно за 2600 років до нашої ери, перша відкрила шовкове волокно. Трапилося це випадково: жінка просто впустила кокон у гарячу воду, той розм’як, і нитки почали відділятися одна від одної. Тоді, можна сказати, і народилася найдавніша культура виготовлення тонких і прозорих, як повітря, тканин. I хоча більшість дослідників вважають цю історію лише легендою, шовк дійсно «народився» у Китаї чи в іншій країні Далекого Сходу приблизно за 3000 років до нашої ери. Надалі технологія виробництва постійно вдосконалювалася, і вже в 1400 році до нашої ери шовкові тканини різних видів та одяг із них стали предметами повсякденного побуту.

      Надалі виробництво текстилю постійно зростало. Людство створило численні барвники, навчилося прикрашати тканини малюнками та шиттям. А в 1507 році відбувся переворот у технології ткацтва: Леонардо да Вінчі винайшов механічну прядку. До речі, через дев’ять років він подарував нам іще один винахід – механічну швидкісну прядку, що стала першим у світі пристроєм для безперервного прядіння. Бобинна прядка з’явилася в арсеналі текстильних машин 1533 року. Цікаво, що її винахідник, німець Йохим Юрген, позичив свою ідею знову-таки з ескізу да Вінчі…

      У 1588 році розпочалася ера трикотажу: саме тоді Вільям Лін сконструював першу у світі трикотажну (в’язальну) машину. Згодом, коли пар замінив м’язову силу, виробництво тканин значно збільшилося. У кожній країні розвиток текстильного виробництва почав набирати обертів…

      Джинси: одяг для активного життя

      Ця тканина варта того, щоб поговорити про неї окремо. Нині гардероб майже всіх людей містить у собі вироби з цієї практичної та зручної тканини. Брюки, сорочки, куртки, жилети, комбінезони, спідниці, сарафани, сукні, сумки і навіть взуття – чого тільки не випускає сучасна промисловість з джинсу! А починалося все так…

      У 1850 році на американському Заході з’явився переселенець з Баварії, якому судилося зробити справжній переворот у світі моди. Леві Страус привіз із собою білу і незвичайно міцну тканину для вітрил, яка називалася «денім» (її виготовляли у Німі). Німець хотів продати тканину фабрикантам, які виготовляли намети. Але білий колір їх