Богослов'є. Мій молитовник. Диана Ляшук. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Диана Ляшук
Издательство: Издательские решения
Серия:
Жанр произведения: Религиоведение
Год издания: 0
isbn: 9785005636652
Скачать книгу
665-2

      Создано в интеллектуальной издательской системе Ridero

      Перша молитва до Ісуса Христа

      Милостивий Господи, Спасителю наш, просвіти і виведи на світло, щоб ми могли з Твоєю обітницею успадкувати нетлінні вічні блага!

      З милістю дивися на мене, Твого недостойного раба, не згадуй мої беззаконня; по Твоєму безмежному милосерддю пробач всі мої прогріхи. Ні за що не приступим Твою світлу волю, не відречемся від Тебе, наш Бог і Спаситель. Перед Тобою грішимо, але саме Тобі одному служимо. Саме в Тебе вірим, до Тебе одного прибігаємо і саме Тебе шукаємо в час біди.

      Саме Ти очисти і спаси мене. Саме Ти просвіти мій розум, бо вірю непоколібимо в Тебе одного мого Утішителя і Спасителя!

      Сподвигни наше серце, щоб любили одного Тебе Боже і Творця нашого! Направ шляхи наші, щоб ходили постійно в світлі і в заповідях Твоїх!

      О, Господи, Спасителю наш, яви нам твою щедру милість:направ да живем в світлі і правді на всі дні нашого життя і тоді будем гідні при другому Твоєму пришесті, да почуєм від Тебе в Царство Небесне і отримаєм в спадок неймовірні красоти во славу Твою і Твого вічного Отця і вічного Божественного Духа во віки віків. Амінь!

      Тропар і Кондак

      Тропар Глава 1

      Спаси Господи, Твоїх людей і благослови Твою спадщину, якою даруєш перемогу над противниками силою Твого Хреста.

      Кондак Глава 4

      Померший добровільно на хресті, Христос, Боже, даруй щедрість Свою на одне Твоє нове общество.

      Допоможи Своєю силою і давай перемогу над противником, Твоя допомога буде зброя проти світу і знак на непереможність.

      з молитовника на всякий день протягом тижня

      Молитовне звернення

      Боже! Творець і Владика цього світу! Подивися з милістю до Твого творіння, прикрашеного в Твій божественний образ, в цей ранішній час оживи і просвіти тих, хто знаходиться біля Тебе -короткими сонячними променями, а також мою темну душу мертву від гріха.

      Забери від мене смуток і лінощі і даруй веселу душевну бадьорість, да з радістю в серці славитиму Твою благодать і святість, Твою безкінечну велич, бзкрайнє Твоє совершенство в усякий час у будь-якому місці.. Саме Ти є мій Творець і Владика, в моєму житті вся слава Тобі від Твоїх розумних творінь в усякий час, точно і назавжди у вічні роки. Амінь.

      *

      Господи! Навчи нас жити у взаїмній любові, укріпи нас через Твій Дух світлий, укроти пориви на пристрасті які перечать євангельскій небесній любові і направ серце подалі від мертвих земних розваг.

      *

      Дай, мені, Господи всякі земні блага, хочу саме Твою благодать, Твій мир і Твою правду і Твоє світло і саме в них перебувати в усі дні мого життя до останнього подиху.

      *

      Я дивлюся саме на Тебе, Владико сердечними очима, я вірю в Тебе без сумніву. Ти Сам знаєш скільки і чого мені дарувати. Ти-Скарб на всілякі блага, Ти понад міру роздаєш всякі блага, премудрості, всемогутності.

      Оранта

      *

      Людинолюбець Господь, Ісус Христос, Син Божий, дякую від усього серця, прошу в цій молитві навчити любові до ближнього і презирства до земного, наповни моє серце миром, розумом, солодкою любоью. Утверди, Боже, в мені це заради Пречистої Богородиці-нашої Владичиці і я буду Твоїм чудом і найкращим найбільшим чудом.

      *

      Блага Владичице! Покажи владу Свою наді мною і над Твоїм народом, богобоязливого і боголюбчого-да позбавиш нас через молитву від скверни, лукавства і худих помислів, від всякого гріха і пристрасті і від всякого диявольського обману, даруй ці блага, Мати Божа!

      Оранта (пор.-грец. Οuραητα, лат. Оranta – Молящая) – один з основних іконографічних типів зображення Богоматері, що представляє Її з піднятими і розкинутими в сторони руками, розкритими долонями назовні, в традиційному жесті заступницької молитви [1].

      Особенности и эпитеты

      От прочих иконографических типов изображения Богородицы Оранту отличает величественность и монументальность. Её поза статична, композиция симметрична.

      Образ Богоматери Оранта в апсидах храмов может быть также связан с темой Второго пришествия Иисуса Христа [1].

      Особливості та епітети

      Від інших іконографічних типів зображення Богородиці Оранту відрізняє величність та монументальність. Її поза статична, композиція симетрична.

      Образ Богоматері Оранта в апсидах храмів може бути пов'язаний з темою Другого пришестя Ісуса Христа [1].

      Один з епітетів, що присвоюються зображенню Оранта – «Непорушна Стіна» (за текстом грецького вірша акафіста Богородиці: «Царства непорушна стіна…»). Ще один епітет – Платітера (з порівн.-грец. лат. Platytera – Широка), в російському варіанті: «Ширша небес» [1] [2].

      Монументальні зображення, що збереглися

      В апсиді Софійського собору в Києві (XI століття) знаходиться одне з найвідоміших