• а також теоретичних знань, добутих на психологічному факультеті;
• та досвіду, отриманого за час психологічної практики.
Мета цих книг – надихнути читача на зміни у своєму житті, доки ще не запізно. Вони написані для людей, які готові «піднятися з дивану», щоб знайти рішення щодо покращення свого життя.
«Що це означає?» – спитаєте ви.
Звернімося до простого прикладу: коли ми вчилися ходити, то ж робили це не за інструкцією з книги, правда? Ми вчилися ходити на практиці: падали та підіймались, потім знову падали, знову підіймались і так далі. Та саме завдяки цим падінням і підйомам ми навчилися більше не падати.
Хочу сказати, що, коли у свої 17 років я вдруге вчився ходити, я теж падав, і інколи навіть дуже голосно. А декілька разів мені здавалося, що це було голосніше за сирену швидкої, що мчала мені на допомогу. Втім, як бачите, НІЧОГО СТРАШНОГО – ходити я навчився.
Страшно те, що ми забуваємо одну просту річ: інформація не всесильна. Сама по собі інформація нічого не дає та не дасть, окрім розуміння концепцій і причинно-наслідкових зв’язків. А, щоб вона запрацювала, потрібне головне: почати ДІЯТИ. Для тих, хто твердо налаштований на ефективні дії та якісні зміни, можливо все – багаторазово доведено на власному досвіді.
А хто може стати надійною опорою на шляху того, хто переживає важкі часи? Хіба не та людина, що бачила смерть і поборола її, здолала всі хвилювання і тривоги, пригніченість і відчай, почала життя спочатку та віднайшла щастя, успіх і сенс життя?
У цій серії книг ви знайдете відповіді на такі запитання:
• У чому зв’язок психіки зі складом і роботою нашого мозку?
• Як змінити своє життя на краще, та де шукати мотивацію?
• Де взяти сили на зміни?
• Як уникнути стресу, паніки та тривоги?
• Важливість цілей і вибору. Як наявність сенсу життя визначає нашу долю?
• Чому слід зробити перший крок, а не шукати виправдань, постійно вичікуючи слушного моменту чи ситуації?
• У чому користь позитивного мислення?
• Відчай і безсилля: чи існує вихід?
• Нейрогенез і нейропластичність мозку
• Як насолоджуватися сьогоднішнім сонцем, а не чекати завтрашнього дощу?
Часом життєві обставини пригноблюють і паплюжать нас, приносячи відчуття власної нікчемності. Втім, прочитавши цю серію книг, ви навчитесь зберігати позитивний настрій і не втрачати себе, що б не відбувалося. Знаючи, як працюють мозок і психіка людини, можна навчитися розпоряджатись і своїми думками, і своєю долею. Однак про це ми говоритимемо пізніше – друга книга розповість про роль психіки в нашій життєдіяльності та про те, як мислення генерує наше сприйняття, всі емоції, наші дії або ж бездіяльність. А в першій книзі йтиметься про той орган, що керує всім нашим життям, – про наш дивовижний мозок.
Якщо бажаєте в наступних книгах знайти рішення саме вашої проблеми, заходьте на сайт центра інноваційної психології «Перемога в Тобі» (рос. «Победа в Тебе») та пишіть про це в розділі «Ваші побажання та коментарі до книг із серії «Дев’ять відтінків життя, або Як не змарнувати даний вам час».
Від автора. Чим цікава книга «Мозок. Інструкція з використання»?
Вітаю, мій друже!
Сьогодні написано чимало книг, у яких розповідається, як стати здоровим, щасливим, стресостійким, успішним і заможним. Їхні автори надають численні поради та рекомендації, наводять різноманітні приклади та факти, пропонують усілякі практики та вправи.
Звісно, це дуже добре, що такі книги існують; але чому ж тоді ми не спостерігаємо сотні тисяч вилікуваних?
Зовсім не тому, що ці книги погані чи не працюють. Річ у тому, що якщо сподіватися на те, що, прочитавши книгу (чи десять таких книг) або проглянувши пізнавальний фільм, АЛЕ нічого при цьому не зробивши, ви в мить станете здоровою, ініціативною, успішною та щасливою людиною, то змушений вас засмутити: такого НІКОЛИ не трапиться.
ЧОМУ? Тому що все на світі відбувається не від нашого пасивного переживання тих чи інших подій, а тільки шляхом виконання нами змістовних дій. Це, як у ситуації, коли ми знаємо, що в нашому холодильнику є харчі, та від одного лиш усвідомлення нами цього факту їжа сама себе не приготує, чи не так?
Тому, взявши в руки цю книгу, читачу, будь готовий до Змін.
Передмова
Як відомо, кожна людина унікальна. Людська унікальність постає з багатьох складників: виховання, характеру, цінностей, переконань, уявлень про життя тощо.
Більшість органів нашого тіла можна під’єднати до медичних приладів, щоб воно продовжило своє існування; а от з мозком так не вийде: вимкни мозок – і наше життя перерветься, бо саме він породжує та підтримує життя в усіх нас.
Ми знаємо, що жоден живий організм не вічний, і рано чи пізно життя всіх рослин, тварин і людей закінчується.