– Я була в імператора. Він хоче тебе бачити. А це твоє звільнення, – і вона дістала із безміру складок спідниці згорнутий пергамен.
– Що це?
– Купча твоєї свободи.
В документі до голови хозарського клану на Родосі пропонувалося звільнити руського князя Олега, сина Святослава, з-під варти протягом доби та надати корабель для подорожі до Царгорода. За це родоський невільничий ринок звільнявся від частини мита до кінця року. В разі невиконання імператорського наказу ринок буде закрито протягом семи днів. І підпис: Імператор Візантійської імперії – Олексій Комнін.
У Царгороді змінилася влада.
У моїх очах стояли сльози. Я підняв голову й опинився під водоспадом поцілунків.
– Я знала, що зумію, – прошепотіла Феофано, і трохи помовчавши: – Коханий…
Стояв квітень 1081 року від Різдва Христового».
Коли ми з Феофано прибули до Царгорода, перше, що побачили – бійку, де п’ятеро добивали одного. Чоловік, що крутився на землі, прикриваючи від ударів голову руками, мав темний з червоним відливом колір шкіри й таке ж волосся. П’ятеро нападників гамселили його руками, ногами та дрючками, не даючи змоги ні на мент отямитися.
Я, не зволікаючи, вступився за бідолаху і вже за мить мав п’ятьох проти себе. Але досвід бійця, помножений на лицарське вміння та життя на невільничому ринку, зробили з мене дуже небезпечного супротивника. Крім того, я побачив, що жертва нападників знову на ногах і теж є справжнім бійцем.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.