Прекрасне Місто Спліт - Хорватія. Sanja Pokrajac. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Sanja Pokrajac
Издательство: Tektime S.r.l.s.
Серия:
Жанр произведения: Хобби, Ремесла
Год издания: 0
isbn: 9788835412441
Скачать книгу
тектурними пам’ятками, сакральним мистецтвом, нічним життям і звичайно ж різноманітністю пляжних розваг. З давних пір найбільш визначною пам’яткою був знаменитий палац римського імператора Діоклетіана (Dioklecijanova palača [Д і окл е ц і янова палача]) та його архітектура в римському стилі, один з мурів якого безпосередньо виходить на набережну Спліта і являє собою невеличке містечко в місті, побудоване з мармуру та білого каменю. Всередині розташований справжній лабіринт, оточений древніми стінами висотою 26 метрів, де розташовані такі релігійні споруди, як собор Сан-Домніо (Katedrala Svetog Dujma [Кат е драла Св е то ґ Дуйма]) та церква Сан-Мартіно в мініатюрі (Crkva Svetog Martina [Црква Св е то ґ Март і на]) у північній частині фортечного комплексу. По периметру стін Палаццо є чотири двері. Центр Спліта - це перистиль цього древнього Палацу, що являє собою центральну площу Палацу, навколо якої в античні часи було розташовано кілька храмів, побудованих на честь імператора Діоклетіана. Навіть відвідавши його сьогодні, ви можете уявити, яким пишним був палац у ті часи.

       Варто відвідати Хорватський морський музей (Pomorski muzej [Поморск і муз е й]), розташований у приміщенні ХІХ століття, що знаходиться у фортеці Гріпе (Tvrđava Gripe [Тврдьжява Гр і п е ]), етнографічний музей всередині Діоклетіанового палацу та художній музей відомого хорватського скульптора Мештровича (Meštrović). Неподалік від центру знаходиться також Музей археологічних знахідок доісторичного періоду, епохи середньовіччя та ранньохристиянської доби. Обов’язково відвідайте також музей міста Спліт, розташований у готичному палаці ХV століття, який охоплює всю історію цього міста. І нарешті, щоб пізнати Спліт та Далмацію за допомогою органів чуття, просто завітайте до Музею почуттів, атракціони якого стирають межу між реальним та можливим.

       У ж одному разі не можна обійти стороною пагорб Мар'ян (Marjan) з його садами і терасами, звідки відкривається приголомшливий панорамний вид на місто і море.

       Для активного відпочинку туристи вибирають похід на гору Малі Козьяк (Mali Kozjak), яка розташована на висоті 1207 м. над рівнем моря і височіє над Спліт ом - Містом Замків.

       Прогулюючись по алеях Спліта, ви безперечно помітите велику статую Сан-Грегоріо (Sveti Grgur [Светі Ґ р ґ ур]), яка зображує Святого як захисника хорватської католицької церкви. Як свідчить і сторія, досить доторкнутися до великого пальця ноги святого, щоб сповнилося твоє бажання.

      Знамениті пляжі Спліта - Бачвіце (Bačvice), Ежінац (Ježinac), Жнян (Žnjan) і Фіруле (Firule).

      Організовані на вищому рівні також екскурсії та одноденні поїздки для відвідування островів Брач (Brač), Шолта (Šolta) або Хвар (Hvar), так званий знаменитий Блакитний грот (Modra špilja [Модра шпиля]). Обов'язково відвідайте чудові Плитвицкі озера (Plitvice [Плітвіце]) і національний парк водоспадів Крк (Nacionalni park Krka [Націоналні парк Крка]).

       Поруч знаходиться наймиліш е містечко Трогір (Trogir), повністю побудован е з каменю і оточен е із усіх сторін прекрасними пляжами. Місто було включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

      Одне з найбільш захоплюючих пригод в Далмації - рафтинг на річці Цетіна (Cetina) з довжиною маршруту - 12 км.

       Не далеко знаходяться, хоч і на території Боснії і Герцеговини, красиві водоспади Кравіц (Kravice), місто Мостар (Mostar), з безліччю базарів в османському стилі та його знаменитий міст - символ міста і миру під час Останньої війни на Балканах, а також Меджугор'є (Međugorje) - духовне місце, де з'явилася Діва Марія і яке відвідує багато віруючих з усього світу.

       Столиця Хорватії - Загреб (Zagabria [За ґ абрія]). Клімат Далмації - середземноморський з м'якою зимою і середньорічною температурою близько 15 градусів. Далмація - географічний регіон, розташований на східному узбережжі Адріатичного моря. На північних рівнинах Хорватії клімат континентальний. На відміну від самого північного морського району Рієки і Істрії, літні шторми в Далмації зустрічаються набагато рідше. Релігія в Хорватії характеризується перева гою християнств а (католицизм). Хорватія є частиною Європейського Союзу, а місцевою валютою є куна. Всі європейські телефонні картки зазвичай використовуються в Хорватії без додаткової оплати.

      Хорватська кухня

       Велика кількість хорватських ресторанів пропону є широкий вибір спиртних напоїв, приготованих