Horoskoop 2015. Saatuslik aasta. Taimi Uuesoo. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Taimi Uuesoo
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Эзотерика
Год издания: 2014
isbn: 9789949935185
Скачать книгу
Ago Uuesoo

      Horoskoop 2015. Saatuslik aasta

      Saateks

      Astroloogilises ega enamuse jaoks ka isiklikus plaanis pole meie kalendriaasta algusel murrangulist tähendust. Iga inimese uus aasta algab tema sünnipäeval või päev varem või hiljem, just siis, kui Päike paistab täpselt samast sodiaagi kaaresekundist kui sünnil.

      Kõigile ühiselt on aga just kalendriaasta algus kokkuleppeline aeg mõelda ühe tsükli lõpule ja teise algusele. Seetõttu on 1. jaanuar ühiskondlikus mõttes ülioluline.

      Universaalsete rütmidega on enam kooskõlas Idamaade kalender, mis arvestab Kuu loomisega. Teine loomine talvisest pööripäevast alates langeb tavaliselt kokku uue aasta algusega. Mõnel aastal on ajaarvestuse eripärade tõttu aga teisiti. Nii algab 2015. aastal idamaades uus aasta kolmandal kuu loomisel ja meie aja järgi toimub see 19. veebruaril kell 1.48.

      Aasta sümbol on lammas (kits) ja elemendiks puu ning omadused sümboolselt vastavad.

      Idamaade astroloogia järgi on algamas Puu Lamba või siis Puu Kitse aasta. Ka eelmine oli sama elemendi aasta.

      Nüüd viljuvad kõige paremini kaheaastased taimed. Kui eelmisel aastal sai seeme mulda pandud, missugune see iganes ei olnud, siis paljud tulemused selguvad just sellel aastal.

      Puu aastatele eelnes kaks vee aastat. Veel varem valmistati ette maa – kobestati, puhastati umbrohust ja väetati. Kui eelnevalt on korralikult kastetud, tulevad vägevad viljad. Jah, pole ka võimatu, et kastetud on umbrohtu…

      Aga üks korralik puu vajab juurdumiseks ja arenguks pikka aega. Nüüd hakkab õieti selguma, milline neist veel pikki aastaid vilju kanda võib. Mõnest puust saab kena kunstiteos või tarbeese, aga elujõuetud lähevad järgmisel aastal tuleroaks, andes sooja ja väetist järgmiseks tsükliks.

      Puu elab looduses regulaarsete ja hästikorrastatud tsüklite järgi. Teadagi, juured mullas. Seda oleks hea arvestada ka algaval aastal.

      Lambaga on ju sarnane lugu – tal on oma karjamaa, laut, saar või ka suur puu, kus end turvaliselt tunda, varju leida nii päikese kui ka vihma eest. Kui mõni neist metsa eksib, võib muidugi ootamatutesse olukordadesse sattuda. Saatuslikuks võivad saada viletsalt ehitatud aiad, millest hundid ja šaakalid läbi pääsevad või ka täiesti turvamata rohumaad. Nii et taas kord – mineviku pärand, varem tehtu või toimunu avaldab suurt ja saatuslikku mõju.

      Spirituaalsus, religioossus, müstilisus, empaatilisus, tundlikkus, peenetundelisus, heategevus, sotsiaalhoolekanne – need on heatahtlikule Lambale iseloomulikud ja aasta olulised märksõnad.

      Lamba aastat peetakse üldiselt rahulikumaks kui Hobuse aastat ja nüüd võivad ehk puhata need, kes Hobuse kannul end hingetuks jooksid. Samuti pole võimatu, et sõdalased ja riiukuked tüdinevad ära või mine tea, äkki lähevad aasta „hipiliikumisega“ kaasa ning hakkavad rahust ja armastusest jutlustama.

      Majandusasjad võivad vähe käest ära olla. Seevastu kunsti valdkonnad, eriti teater ja film võivad areneda ning õilmitseda edukalt. Esiplaanil on sentimentaalsus, naturalistlikkus, aga ka isikupära ja erandlikkus.

      Paljud jõuavad lähemale oma keskmele ja stabiilsusele, kui ahvatlustele ja ahvatlejatele järele ei jookse.

      Edukat ja head Lamba aastat!

      Taimi Uuesoo

      Päikesemärgi aastahoroskoop

      Ajalehehoroskoobid said alguse 1930. aasta augusti lõpus, kui Londonis ilmuvas Daily Expressis avaldati R.H. Naylori koostatud vastsündinud printsess Margareti horoskoop. Sealt pääses see lahti kui kulutuli, mis lõõmab siiani. Kaheteistkümnele päikesemärgile kirjutatud horoskoobid on tänaseni populaarsed ja vahel ka absolutiseeritud.

      Lugedes oma märgi kohta kirjutatud aastahoroskoopi, tasub meeles pidada, et astroloog ei ennusta aasta sündmusi vaid tutvustab Sulle sinu „kalendrit“ ja sedagi väga üldises plaanis. Piltlikult võiks öelda, et see koosneb vaid kuudest, päevad on määratlemata ja ammugi siis kellaajad. Lisaks päikesemärgile on kõigil veel oma kuu-, merkuuri-, veenuse-, marsi-, tõusu- ja palju muidki märke, millel samuti oma tähendus. Sünnikuupäeva järgi on selgitatav vaid päikesemärk. Seda siis ka ainukesena arvesse võtta saab.

      Siinsetes päikesemärkide aastahoroskoopides on toodud välja ka mõned konkreetsed sünnikuupäevad, mis antud teemas ühe parameetri järgi kindlalt kaasa räägivad.

      Ainult inimestel, kes on sündinud ühel ajal ja ühes kohas on täpselt ühesugune horoskoop. Mis ei tähenda seda, et neil ka täpselt ühesugune elu on elada. Või et kõigil korraga täpselt ühesugused sündmused juhtuvad. Küllaga võib leida ka kaksikuid, kel täiesti ühesugune kaart, aga ühest saab näiteks joodik ja teisest absoluutne karsklane.

      Küll aga seisavad kõik astroloogilised kaksikud ühel ajal ristteedel, kus suuna valik enese teha. Tuldudki enamasti erinevaid teid pidi, igaüks omade kogemuste ja läbielamistega, omi valikuid teinuna.

      Inimese elusündmuste ennustamine ei ole tänapäeval valdava osa astroloogide jaoks aktsepteeritav. See juhib tähelepanu kõrvale olulisimast – kasutada käesolevat hetke parimal võimalikul viisil. Halvimal juhul võib programmeerida inimese ennustuse täitumiseks tegutsema.

      Horoskoop üritab enesele näkku vaatamisel ja sihtide seadmisel abiks olla, ei muud. Ei tea meie, mis igal üksikul inimesel juhtuma hakkab, kuidas keegi end saabuvaks aastaks ette valmistanud on, mida teinud või tegemata jätnud.

      Jah, on tõesti kriitilisemaid ja harmoonilisemaid aegu, aga kumb neist kellegi jaoks hea või halb, on eelkõige suhtumise küsimus.

      Ühele ei paku harmooniline olukord vähimatki pinget, ta läheb rahulolus õitsema hoopis kriisisituatsioonis. Teine leiab end ning on tulemuslikum tegutseja stabiilsuses ja rahus.

      Just samuti, nagu üks ootab talve, et mägedesse suusatama minna ja teine suve, et rannale lesima saaks. Kas saab siis öelda, et talv on halvem aeg kui suvi?

      Päikesemärgi järgi pole võimalik kindlalt väita kes kummasse gruppi kuulub.

      Nagu meie kliimas on hea talveks valmistuda, nii annab kindlust ja julgust tegutsemiseks ka oma isikliku kalendri kasvõi osaline teadmine.

      Igatahes on kriisiperioodis ehk horoskoobis pingeliste aspektidega aegadel tohutult enam võimalusi kui tavaliselt. Pinge nõuab tegutsemist ja teadagi, siis on võimalik ka rohkem saavutada.

      Harmoonia seevastu ei nõua erilist pingutust. Nendel aegadel on jälle oht end lõdvaks lasta ja patustada, sõltuvustel vohada lasta.

      Piiblis kirjeldatud seitse surmapattu: ahnus ehk omandihimu, aplus ehk õgardlus, alpus ehk upsakus, kiimasus, vihapidamine, tujutus ehk laiskus ja kadedus ehk keelekandmine on selged vihjed sellele, millega võime liiale minna.

      Nendega ehitame tulevase kriisiperioodi vundamenti, sestap on oluline siiski vähe pingutada. Mõnes mõttes isegi keerulisem, sest otsene sundus või vajadus võib puududa.

      Niisama lihtne siis kõik ongi… Kui vaid ei oleks seda miskit, mida me saatuseks tavatseme nimetada.

      Jah, keegi pole siia, Maa peale, Kuu pealt kukkunud. Kõik me oleme seotud oma esivanemate, sünnikoha, rahva ja kogu inimkonnaga. Samuti võib öelda, et kogu universumiga. Näiteks aastaaegade vaheldumisega siinsel laiuskraadil peab leppima ja kohanema või otsima endale parema paiga elamiseks. Esialgu siiski vaid planeedil Maa. Küllaga on aga ka neid, kes sellega ei rahuldu ja otsivad muid võimalusi. Kuniks suur regulaator Aeg pole küps, oleme seotud emakese maa saatusega.

      Saatus

      Saatus juhib seda, kes allub ja tirib vägisi seda, kes ei allu.

      Seneca

      Saatust kirjeldatakse ja mõistetakse tihti ettemääratud tulevikuna. Sündmuste kulg oleks seega justkui sündides juba paigas, ette määratud ja vääramatu. Ja seda siis üritataksegi teada saada astroloogilt või kelleltki teiselt oletatavalt „teadjalt”.

      Iseloom võrdub saatusega, on öelnud Herakleitos. Veidi teises sõnastuses on seda mõtet väljendanud mitmed filosoofid ja mõtlejad. Nii et, muuda