Нарша Булгакбаев
© Нарша Булгакбаев, 2021
ISBN 978-5-0055-4382-0
Grāmata izveidota intelektuālajā izdevniecības sistēmā Ridero
KES MA OLEN?
Targad inimesed esitavad endale sageli selle küsimuse, et ennast tunda, kuid sellele küsimusele vastuse leidmiseks elavad nad aastaid üksildast elu ja loobuvad täielikult maailmast. Ma arvan, et seda pole vaja korrata ja olen veendunud, et vastus on sees, see kindlasti leitakse. Kuid peate otsima nii väliselt kui ka sisemiselt, kuid ennekõike andis sellele küsimusele vastuse mulle intuitsioon (teadvuse alateadlik osa), sest ma küsisin temalt seda küsimust kogu aeg. Ma ei tahtnud selliseid vastuseid kuulda: “Ma ei vääri õnnelikku olemist”, “Minu teod siin elus on lõppenud”, “Olen kaotanud ja ei saa kunagi terveks” ning sain vastuse, et Looja tahtsin ja olen selles lõpmatult kindel: “Sa väärid olla õnnelik!”, “Sa tõestad kõigile!”, “Sa võidad selle haiguse ja saad terveks!”.
Rahu, halastus ja Jumala õnnistus olgu teiega. Alustan Jumala nimest! Ja lubage mul ennast tutvustada.
Minu nimi on Narsha, ma olen kasahh! Minu elukutse on praktikute üldine armastaja (olen endale sellise ameti välja mõelnud), mul pole kõrgharidust, aga õppisin “psühholoogia” ja “filosoofia” erialadel. Aga ma pidin ülikoolist lahkuma mitte sellepärast, et ma ei tahtnud õppida, vaid sellepärast, et mul oli “raske haigus”. Olen 5 aastat võidelnud väga negatiivse, ebameeldiva haigusega ja olen väga kindel, et võidan selle võitluse. Sest ravimatut haigust pole olemas. Nii haigus kui ka selle ravi on loodud. See on minu esimene raamat, mille kirjutan Eestlane keeles, loodan, et suhtute mõistvalt, kuna Eestlane keel pole minu mõtlemiskeel, minu mõtlemiskeel on kasahhi keel ja ütlen kohe, et raamat on eksperimentaalne, peamine, mida tahan kontrollida, kui huvitavad inimesed on minu mõtete ja õigekirjaga, parandan seda tulevikus, kui vaja.
“Tõsise haiguse” kohta
Emal oli halb unenägu, siis jäin paar päeva hiljem väga haigeks, siis muutus elu dramaatiliselt ja mul diagnoositi “halb haigus” (see oli aastal 2017) ja siis hakkan arstidega ringi käima, nad ei halasta ja lahkust ja siis hakkan kaotama huvi kõige vastu. Liikusin mitu korda ühest kohast teise ja kogesin palju raskusi. Ma unustasin meelelahutuse täielikult, et need on elus üldse olemas. Kuid viis aastat ei vaadanud ma lihtsalt taevast. Hoolimata kõigist nendest rasketest aegadest (stress, depressioon, agressiivsus) mõistsin kõige tähtsamat: arstid ei aita mind ja keegi ei saa mind nüüd aidata.
Mind ei huvitanud, kaotada polnud midagi. Võib -olla on mul veel natuke elu jäänud ja tahtsin oma ülejäänud elu pühendada oma lähedastele, et neid õnnelikuks teha, rõõmustada, kuid seda ei juhtunud, ma ei saanud teistele õnnetunnet anda, mu vanemad muutusid veelgi hullemaks. Siis aga mõistsin kõige tähtsamat: esiteks ei saa ma teisi õnnelikuks teha, ilma et oleksin ise õnnelik. Alguses ei tundnud ma end õnnelikuna ja mõistsin, et sellises olekus pole ma kellelegi vajalik. Teiseks mõistsin, et ma ei saa teistele midagi kasulikku ja head teha, kui ei tee ennast õnnelikuks ega võida haigust üksi. Üldiselt, nagu märkasite, ei vaja teda keegi, kui ta on “halb” või “haige”.
Tahtsin rohkem teada saada haiguste tüüpide ja üldmeditsiini kohta. Mulle sai selgeks, et haigusega võitlemiseks kulub aega ja palju tööd, enne seda ei suutnud ma lahendada selle töö aja- ja motivatsiooniprobleemi, usu ja lootuse probleemi, tegutsemise probleemi. See tähendab, et pean otsustama, mida edasi teha.
Algusaastatel ei olnud mul kerge kohaneda, kuid siis õppisin, õppisin võitlustaktikaid ja -meetodeid, et ennast muuta ja Jumala tahtel tegin seda. Aga muidugi ma näen ikka vaeva… Üldiselt oli mu peamine unistus, et mul oleks aega raamatut kirjutada.
Mäletan, et lapsepõlves ütles isa mulle: iga päev kirjutate päevikut ja siis 20—30 aasta pärast saab sellest raamat ja teil on oma eluraamat. Ütlesin talle: “Inglid kirjutavad mõlemale õlale, miks ma peaksin aurusauna võtma?” Aga siis olin alles kaheteistkümnes, vahel kahetsen, et just siis isa ei kuulanud, kuigi need sõnad panid mind mõtlema.
Alguses olid sellised mõtted “Ma leian midagi kasulikumat kui see amet”, “Kas see pole kasutu?”. Tekkis mõtteid nagu “ma ei saa”, “ma ei tunne end hästi”. Siis mõtlesin: “Võib -olla on see lõbus, kõige tähtsam ei tee haiget.” Kuid ma otsisin palju, leidsin kõik need teadmised ja kirjutasin sellest hoolimata oma kohutava Eestlane keelega raamatu, mille pärast ma vabandan esialgu. Aga ma loodan, et saate aru minu mõtete tähendusest ja olemusest.
Aasta pärast haigust hakkasin kirjutama raamatut ja juba enne haigestumist oli mul päevik, kuid haigusega võitlemiseks oli vaja midagi tõsist – kirjutada raamat ja mitte petta ennast, mitte lõbustada, “Otsustasin kirjutada tõelise raamatu, et ennast aidata, aitan ennast, see tähendab, et aitan teisi, vähemalt tülitan oma lähedasi vähem.” See oli minu esimene vabatahtlik (teadlik) avaldus.
Tõde, kes otsib lõbu, kohtub hädadega, kes otsib äri, kohtub rikkus. Kuidas see teile meeldib? Või arvate, et kopeerisite selle Internetist? Raamatu kirjutamine on samuti töö, me peame suutma seda nii tajuda.
Üldiselt olen kogu oma elu (olen 23 -aastane) saanud sadadelt inimestelt ja raamatutelt nõu, inspiratsiooni ja motivatsiooni, olles lihtsalt kodus. Seega arvan, et sellest raamatust on kellelegi kasu, sest mul on veel kogemusi, kuidas inimest õnnelikuks teha. Teised võivad mõelda teisiti, sest kõigil on erinev teadvuse tase.
Paljud online audio- / videokursused (õppetunnid) ja raamatud avaldasid mulle suurepärast muljet. Nad ise komponeerivad, mõtlevad ja kirjutavad, räägivad. Mäletan siiani, kuidas me vanematega kuulasime, lugesime ja arutasime nende ideid. Olime hämmastunud sellest, mida kuulsime ja lugesime. Võime öelda, et raamatud ja audio- / videokursused on meile paljastanud universumi peamised saladused.
Üldiselt arvan, et kõik saadud kasulikud teadmised jäävad igaveseks mällu, kuigi soovitan neid sagedamini korrata, muidu kaob efekt. Tänu kõigele sellele olen välja töötanud mõtteviisi, mis aitab mul olla õnnelik inimene olenemata oma seisundist ja arvan, et ka tema aitab teid.
Miks sa kadusid?
Nähtamatu inimene on kas surnud või võõras. Paljud võisid unustada, et olin veel elus, sest mõnda aega ei näinud nad mu nägu. Aga mul polnud kavatsust teistega suhelda. Kõik mu sõbrad küsisid minult: “Miks sa kadusid? Kas sa surid?” Sõbrad ei jooksnud minu eest ära, ma lihtsalt ei tahtnud kellegagi suhelda, sest mõtlesin: mida teised inimesed saavad mulle lisaks nõu ja toe anda, nagu “Kõik saab korda” jne, antud juhul oli mul sisse vaatama. Kus ma eksisin? Millal ma eksisin? Kuidas see minuga juhtus? Kust leida vastused kõigile oma küsimustele? See on täpselt sama, hakkasin iseendaga küsimustega võitlema.
Üldiselt on minu peamine eesmärk raamatu kirjutamisel hoolitseda selle eest, et keegi ei saaks minu vigu korrata. Vigu, mida olen teinud ja mida enamik inimesi ikka veel teeb, on see, et me ei aktsepteeri ennast, keskkonda ja Jumalat õigesti; ei mõtle õigesti (või ei mõtle üldse); me ei käitu õigesti (see tähendab, et teeme valesid toiminguid); ärge tehke õiget valikut ja tehke otsuseid; ei suuda ennast õigesti juhtida (ei suuda ennast kontrollida) ja ei suuda õigesti käituda (segadus ja segadus).
Usun, et hea raamat peaks panema inimesi mõtlema, naerma ja vahel nutma. Siis leiab see raamat oma koha inimese südames. Te ei pruugi raamatust kohe aru saada (eriti minu Eestlane keelega), seega andke raamatule veel mõned võimalused. Selleks, et raamat inimest aitaks, on vaja seda ikka ja jälle uuesti lugeda, sest kõike ei saa ühe lugemisega meelde jätta ja mõista.
Nagu üks kuulus mäng ütleb: “Me tegutseme pimeduses, et teenida valgust.” Kirjutasin selle raamatu pimedas, oma hingevalgusega. Mul on piiritu enesekindlus öelda: “Ma saan hakkama”, nii et keegi ei tohiks heidutada ega usku kaotada.
Ma ei saa öelda, et mu praegune tervislik seisund on hea, sest ma olen endiselt hädas. Aga minu “vaimne” olek on hea. Aitäh Loojale! Ma olen lõpmatus veendunud tões!
Pühendumine
Esiteks pühendan selle raamatu kõigile, kes soovivad