Czech. Список электронных книг на Czech языке. Огромное количесвто электронных книг на всех языках. Все бесплатно и без смс.
Třetí planeta smrti
Название Třetí planeta smrti
Автор(ы) произведения Harry Harrison
Жанр Научная Фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация

Čarodějem sobě navzdory
Название Čarodějem sobě navzdory
Автор(ы) произведения Christopher Stasheff
Жанр Фэнтези
Язык Czech
Серия Чародей поневоле

Аннотация

Magie a věda se navzájem vylučují — ale ne na Gramarye… Christopher Stasheff je znám zejména díky fantasy sérii o Rodu Gallowglassovi - Čarodějem sobě navzdory. Jinak píše většinou další fantasy o čarodějích a čarodějnicích...
Spunt
Название Spunt
Автор(ы) произведения Arkadij Strugackij
Boris Strugackij
Жанр Научная Фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация

Z ruského originálu „Malyš“
Judas Country
Название Judas Country
Автор(ы) произведения Gavin Lyall
Жанр Триллер
Язык Czech
Серия

Аннотация

From the Flyleaf… Take a clean-cut middle-aged pilot--well, maybe he's a little further into the penumbra of the law that he wants you to think; charter him into Cyprus with a planeload of soidisant champagne that suddenly turns into far more lethal cargo; mix him up with a bankrupt hotel chain and a canny old smuggler of antiquities, and you have only the opening flourishes of this suave fasten-your-seatbelt thriller. When Roy Case lands in Nicosia, he wants only to greet his partner, Ken Cavitt, fresh from a smuggling rap in a grim Israeli jail, and deliver to Beirut the twelve case of Kroeger Royale '66 for a gala hotel opening. Instead he is immediately plucked up and dangled over a perfect microcosm of the entire Eastern Mediterranean caldron. A small arsenal for terrorist, bankruptcy, blackmail, murder, espionage, Greco-Turkish and Arab-Israeli mayhem, and incongruously, the long-lost crusader sword of Richard Coeur de Lion all add deadly nightshade seasoning. Also playing key roles are the enigmatic daughter of a sinister German antiquarian and a striving and attractive museum scout for New York.
Levá ruka tmy
Название Levá ruka tmy
Автор(ы) произведения Ursula Le Guinová
Жанр Социально-психологическая фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация

Náš model sociosexuálni interakce tady prostě neexistuje. Getheňané na sebe nepohližeji jako na muže a na ženy. Tuto představu náš mozek těžko přijímá. Vždyť první otázka, když se narodí dítě je… Nepředstavujte si Getheňany jako,to'. Oni nejsou bezpohlavní. Jsou schopni plozeni: v průběhu každého sexuálního cyklu se na dobu trváni tohoto cyklu mohou vyvinout jedním či druhým směrem. Nic není dáno fyziologicky, a tak matka několika dětí může být otcem několika dalších. Neexistuje tu rozdělení lidi na silnou a slabou polovinu, na ochránce a ochraňované. Člověk je tu respektován a posuzován jen jako lidská bytost. Getheňanovi nemůžete přisoudit roli muže nebo ženy a sami k němu zaujmout odpovídající roli v závislosti na svých představách o interakci mezi osobami stejného nebo opačného pohlaví. Pro Terrana je to úděsný zážitek…
The Crime Of Olga Arbyelina
Название The Crime Of Olga Arbyelina
Автор(ы) произведения Andrei Makine
Жанр Современная проза
Язык Czech
Серия

Аннотация

Olga Arbyelina is a princess who fled Russia during the revolution; now she lives in a town near Paris tending to her hemophiliac son, keeping ghosts at bay-an existence hollowed out by history. The town gossips obsess over her, making her into the prime character in their "game of a thousand voices." They "had a fleeting dream of figuring in a poignant melodrama called The Exiled Princess." When she is found lying next to a dead man on the local riverbank, her fame only increases. The Crime of Olga Arbyelina begins with this grim discovery and moves backward, trying to find the erotic transgressions and terrible secrets that separate this exile from the tired and ordinary world. Andrei Makine resembles his heroine in that he is a kind of runaway; born in 1958, he fled the Soviet Union for France. There he wrote about his homeland in his adopted tongue. The well-received novels Once Upon the River Love and Dreams of My Russian Summers first appeared in French and have since been translated widely. Perhaps it is all these layers of language and memory that make his prose so thick and difficult; clearly there is a great clumsiness in this particular translation, which is rife with sentences like "She was breathing jerkily," and "A thought struck her with the painfulness and beauty of its truth." Ultimately, such writing sabotages The Crime of Olga Arbyelina, fogging up the book's exotic landscape. Translations can work two ways: they can transport you into a world of strange new music, or they can feel like schoolwork. This book is definitely the latter: you know it's supposed to be a learning experience, but the difficult, self-serious prose makes you want to resist, stare at the clock, play hooky.
Hotel U mrtveho alpinisty
Название Hotel U mrtveho alpinisty
Автор(ы) произведения Arkadij Strugacki
Boris Strugacki
Жанр Детективная фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация

Autoři si zaspekulovali nad tím, co všechno by se mohlo stát, kdyby obyvatelé jiné, technicky vyspělejší planety vyslali na Zem své pozorovatele, kteří by se vzhledem i chováním připodobnili standardu našich splečenských vrstev. Díky zlomyslné náhodě první kontakt navážou se členy zločineckého gangu, který začne plně využívat jejich schopností. Naštěstí brzy prohlédnu, ale když se snaží vymknout z područí bandy, jsou pronásledováni a posledním útočištěm před odletem na vlastní planetu se jim stane hotel U mrtvého alpinisty, vysoko v horách, v uzavřeném údolí, navíc v posledních dnech odříznutém od okolného světa lavinovým závalem. Zde tedy začíná vlastní zápletka, do níž je vtaženo i několik náhodných hostů hotelu, především detektiv Glebski, který zde chtěl strávit dva týdny zaslouženého odpočinku a zatím se stává ústřední postavou děje, v němž se proplétají dvě tajemné historie, jedna humorná a neškodná, druhá dramatičtější a tragická, v němž si téměř každý na něco s něčím hraje, kde jedni jsou zaskakováni činností druhých, logika lidí se kříží s logikou mimozemšťanů — a s touto spoustou záhad, tajemství a nedorozumění se marně potýká se svou profesionální rutinou náš nešťastný hrdina.
Poledne, XXII. století
Название Poledne, XXII. století
Автор(ы) произведения Arkadij a Boris Strugačtí
Жанр Научная Фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация

K Mrakům Magellanovým
Название K Mrakům Magellanovým
Автор(ы) произведения Stanisław Lem
Жанр Научная Фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация

Druha olaneta smrti
Название Druha olaneta smrti
Автор(ы) произведения Harry Harrison
Жанр Научная Фантастика
Язык Czech
Серия

Аннотация